Vedenie hokejového klubu HC ’05 Banská Bystrica s radosťou oznamuje, že sa podarilo skompletizovať príchod ruského obrancu Dmitriho Kostromitina. Tridsaťjedenročný bek prichádza pod Urpín na mesačnú skúšku.

Vedenie nášho klubu tak reaguje na nepriaznivú situáciu v obranných radoch, kde pri absenciách Bdžocha, Žiaka a Crevier-Morina a po odchode Jána Brejčáka museli vypomáhať obrancovia z 1. SHL. Aj z tohto dôvodu prichádza do Banskej Bystrice obranca, ktorý okrem iných súťaží pôsobil aj v nadnárodnej KHL, kde absolvoval dovedna 161 stretnutí. V rámci tejto súťaže pôsobil v tímoch Admiral Vladivostok, Traktor Čeljabinsk, Víťaz Podolsk a Lada Togliatti, kde mu dres zdobilo aj „áčko“.

Po tom ako Lada Togliatti skončila v KHL, odohral v ich drese Dmitri ešte jednu sezónu, aby sa napokon rozhodol pre pôsobenie v dánskom Herningu. V minulej sezóne obliekal dresy ruského Angarsku (VHL), odkiaľ zamieril do poľského celku Cracovia Krakow. Aj vďaka jeho výkonom si Krakow zahral vo finále poľskej najvyššej súťaže, kde však nestačili na GKS Jastrzebie. V aktuálnom ročníku odohral 10 stretnutí za bieloruský celok HK Neman Grodno.

„Dmitri k nám prichádza na mesačnú skúšku, avšak s možnosťou predĺženia až do konca aktuálnej sezóny. Keďže máme veľa zranených v obranných radoch a výpomoc hráčov z prvej ligy je len krátkodobá záležitosť, rozhodli sme sa preskúmať vhodné možnosti na hráčskom trhu. S Dmitrim sme sa rýchlo dohodli na podmienkach, očakávame, že by za nás mohol nastúpiť už v piatkovom stretnutí na ľade Spišskej Novej Vsi,“ uviedol na margo novej akvizície športový manažér klubu Július Koval.

Rodák z ruského Čeljabinsku má na svojom konte aj striebornú medailu z reprezentácie do 18 rokov, ktorú spolu s jeho spoluhráčmi vybojovali na šampionáte v sezóne 2007-2008. Následne to počas dvoch sezón Dmitri skúšal aj v kanadskej juniorskej súťaži QMJHL, odkiaľ sa však vrátil do Ruska. Fyzicky dobre stavaný obranca by sa mal k mužstvu pripojiť v najbližších dňoch a po jeho príchode vám prinesieme aj krátky rozhovor, v ktorom sa Dmitri vyjadrí na margo svojho rozhodnutia posilniť náš klub.