Hráči HC ‘05 Banská Bystrica majú za sebou prvé pohronské derby tejto sezóny, na zvolenskom ľade zviedli proti obhajcovi titulu veľmi vyrovnaný zápas. Ten mal napokon šťastnejší koniec pre hokejistov zo Zvolena, ktorí dotiahli zápas až do samostatných nájazdov, v ktorých dokázali uspieť.

Nájazdom však predchádzalo 65 minút bojovného hokeja, ktorý sa určite páčil početnej návšteve na zvolenskom štadióne. Atmosféra pripomínajúca časy pred pandémiou hnala hráčov dopredu, pripomínalo to zápas play-off. „Barani“ sa trikrát dokázali dostať do vedenia, súper však svojou húževnatosťou kládol odpor. Napokon to zverenci trénera Oremusa dokázali aj napriek absencii niekoľkých hráčov dotiahnuť až do samostatných nájazdov. V nich sa usmialo viac šťastia na zvolenskú stranu, hokejisti Banskej Bystrice dvakrát trafili žrď Rahmovej brány.

Tréner Poikonen nemohol počítať okrem iných so službami Briana Ihnačáka, ktorému sa narodil syn. Automaticky tak prišlo k premiešaniu útočných formácii, v prvom útoku sa po boku Bubelu a Scherbaka ocitol 19-ročný Kevin Jendroľ. Ten si svoje miesto zastal, ale dobré a bojovné výkony bolo cítiť u každého z nominovaných hráčov. To si dobre uvedomoval aj hlavný kormidelník Tuukka Poikonen: „Z nášho pohľadu som spokojný s tým, ako sme hrali, ale opäť nás zrážali na kolená individuálne chyby. V tomto smere sa musíme zlepšiť. Ako som však povedal, teší ma náš herný prejav, ako aj bojovnosť.“

Zrážali nás však, podobne ako aj v Košiciach, vylúčenia. Bol ich síce menej ako v metropole východu, napriek tomu však zohrali svoju rolu a viackrát pribrzdili mužstvo v nevhodnom čase. Na otázku, čo hovorí tréner Poikonen na túto stránku piatkového derby zápasu bol však zdržanlivý. „Do tejto debaty sa radšej nebudem púšťať,“ povedal stručne fínsky tréner, ktorý po stretnutí priznal, že bod sa mu máli.

Trochu ťažšie sa hľadali slová aj spomínanému Kevinovi Jendroľovi, vzhľadom na bezprostredné emócie po zápase sa mu však nemožno čudovať. Vyzdvihol však atmosféru, o ktorú sa postarali fanúšikovia na oboch stranách a vyslovil taktiež názor, že Zvolenčania mali v stretnutí o čosi viac šťastia. „Bol to skvelý zápas. Fanúšikovia nás dobre povzbudzovali. Žiaľ neodrážali sa k nám puky,“ začal stručne svoje rozprávanie mladý útočník, ktorému však pripomenuli, že jeho gól padol práve po odraze puku. „Raz za čas sa odrazil aj k nám,“ priznal hráč, ktorému úvod sezóny vychádza a na svojom konte má už 3 body (2+1).

O čosi viac slov našiel po stretnutí Alex Tamáši: „Mrzí nás táto prehra. Bol to kvalitný zápas. Odohrali sme výborných 65 minút. Nájazdy zvyknú byť tak trochu lotéria. Musíme sa vyvarovať drobných chýb. Vyzdvihol by som však aj brankára Gajana. Podržal nás v ťažkých chvíľach. Klobúk dole i pred fanúšikmi z Bystrice, prišlo ich fakt veľa a miestami sme sa cítili ako doma. Musíme sa vyvarovať početným vylúčeniam, lebo je ich v poslednom čase príliš veľa. Myslím si, že inak hráme dobrý hokej a je na čom stavať do ďalších zápasov.“

Prehra po samostatných nájazdoch tak určite mrzela všetkých aktérov na našej strane. Napokon však bol z toho bod, ktorý znamená, že po 6 vystúpeniach na klziskách súperov máme v tabuľke 10 bodov. To nás radí na 5. miesto pelotónu, len s trojbodovou stratou na prvú Nitru. Práve tam sa predstavíme v nedeľu 10. októbra a pred našimi hokejistami je tak ďalšie dôležité stretnutie.

Toto stretnutie odvysiela aj verejnoprávna RTVS, preto veríme, že využijete nedeľný oddych aj na sledovanie našich hráčov, ktorí určite budú potrebovať vašu podporu na ceste za ďalšími dôležitými bodmi. Zároveň sa chceme znovu poďakovať všetkým z vás, ktorí ste merali cestu na včerajšie derby vo Zvolene, vašu podpora z hľadiska bola vynikajúca a hráči sa vďaka vám cítili ako doma.