Keď na lavičku HC ´05 Banská Bystrica prišiel fínsky tréner Tuukka Poikonen, tak sa zlepšili výsledky nášho tímu a aj samotná hra.

„Ťažko povedať, čo som zmenil. Snažil som sa upraviť trochu systém a herný prejav. Najväčšia zmena oproti predošlému trénerovi bola asi hra v našej obrannej tretine, respektíve systém bránenia. Pracovali sme hlavne na tej defenzívnej časti,“ tvrdí.

„Barani“ sa však aj vďaka nemu vyšvihli do predkola: „Keď som prišiel, tak tím prežíva ťažké obdobie, no na konci môžem byť spokojný s tým ako sme hrali a myslím si, že aj v predkole sme boli o niečo lepším tímom, ale prehrali sme tri zápasy. Hráči však pracovali naplno napriek problémom. Som hrdý na hráčov. Okolnosti neboli ideálne, no na ľade nechali všetko a pristúpili zodpovedne k povinnostiam. Cítili by sme sa lepšie, keby sme išli ďalej do play-off, no celkovo som spokojný. Veci, ktoré som chcel dať tímu, kabína prijala. Niektorí hráči sa učia rýchlejšie, iní pomalšie, no nemôžem na nikoho povedať nič zlé,“ hodnotil Poikonen.

Aj keď mal k dispozícii hlavne mladých hráčov, tak tí boli ideálne doplnení skúsenejšími: „Kabína mala svojich lídrov, ktorí vedeli potiahnuť tím. Hráči ako Ďatelinka alebo Kabáč, ktorí už vyhrali tituly, aj nám trénerom uľahčili prácu tým, že namotivovali kabínu, aby všetci išli naplno. Bola na nich vidieť veľká profesionalista, takisto na ďalších hráčoch, ktorí boli lídrami. Každý deň som sa niečo nové učil aj ja. Kultúra na Slovensku je iná ako vo Fínsku, čiže isté veci boli pre mňa nové. U nás sú ľudia viac „utiahnutí“, v Tipos Extralige som videl viac emócií. Samozrejme, ak hovoríme aj o samotných zápasoch, tak je to odlišné. Hrá sa inak ako vo Fínsku, v lige je však veľa dobrých hráčov,“ tvrdí.