Po dvoch výhrach v domácom prostredí prišiel ďalší prípravný zápas, tentokrát však na klzisku súpera. Tým bol český tím pôsobiaci v druhej najvyššej súťaží, LHK Jestřábi Prostějov. Stretnutie nám však vôbec nevyšlo a z Moravy sme tak odišli s prehrou, ktorá potvrdila, že v susednom Česku nám to v príprave veľmi nejde.

Duel začal s miernym oneskorením, nakoľko ľadová plocha nebola v optimálnom stave, no aj napriek tomu sme už v úvode mali veľkú príležitosť, na konci ktorej bol Matoušek. Domáci sa prvýkrát prezentovali nebezpečnou akciou po prieniku obranca Kloza, jeho bekhendový blafák však úspech neslávil. Skóre sa prvýkrát menilo v 14. minúte, kedy zakončoval domáci útočník Antoníček a aj s dávkou šťastia rozvlnil sieť za chrbtom Terva.

Jastrabom sa podarilo v 25. minúte navýšiť ich vedenie, keď sa strelou švihom presadil ďalší člen domácej štvrtej formácie – Hašek. V prostrednej časti videli diváci ešte jeden gól, o ktorý sa však opäť postarali prostějovskí hokejisti, konkrétne Forman, keď v 37. minúte zvyšoval už na 3:0.

Záverečná časť ponúkla ofenzívny hokej, no spočiatku z toho ťažili hlavne hráči českého tímu, keď v 43. minúte zvyšoval na rozdiel štyroch gólov Illéš. No a aby toho nebolo málo, v 47. minúte využili Prostějovčania presilovú hru a na 5:0 upravoval Veselý. Napokon sa dočkali aj naši hráči, lenže presné zásahy Žitného a Matoušeka prišli v samom závere, prvý menovaný korigoval stav zápasu v 58. minúte a navrátilec Tomáš Matoušek o minútu na to. Nič to však nezmenilo na nepriaznivom rezultáte, po ktorom Prostějov zaknihoval výhru 5:2.

LHK Jestřábi Prostějov – HC ’05 Banská Bystrica 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)

Góly: 14. Antoníček, 25. Hašek, 37. Forman, 43. Illéš, 47. Veselý – 58. Žitný, 59. Matoušek.

LHK Jestřábi Prostějov: Štipčák (Pavelka) – Růžička, Šidlík, Poledna, Drtil, Kloz, Pěnčík, Forman – Illéš, Ostřížek, Doležal – Jiránek, Venkrbec, Fronk – Veselý, Račuk, Slanina – Maruna, Hašek, Antoníček

HC ’05 Banská Bystrica: Tervo (Belányi) – Luža, Bačík, Wilde, Ďatelinka, Hora, Holenda, Suchan, Žabka – Žitný, Bíreš, Petriska – Turnbull, Wilkins, Štrauch – Gašpar, Vela, Matoušek – Faith, Stránský, Macek