Stav série 2:2 a zápas číslo 5 sľubuje drámu ako remeň. Víťaz štvrtkového zápasu sa totiž výrazným spôsobom priblíži k postupu medzi štvoricu najlepších. Výhoda domáceho prostredia doposiaľ fungovala pre oba celky iba na päťdesiat percent, no aj napriek tomu vstúpime do blížiaceho sa stretnutia s jednou jedinou ambíciou – zvíťaziť a strhnúť vedenie štvrťfinálových bojov na našu stranu! 

Ktokoľvek bude po piatom zápase stáť na strane porazených, bude v následnom zápase číslo 6 pociťovať tlak a obavy z prípadného konca sezóny. Nič z toho však nepripúšťa útočník Rasťo Gašpar, ktorý sa zapojil do bojov proti „rysom“ po tom, ako vymeškal úvodné dva duely pre menšie zranenie. „Keď hráme to, čo máme, tak vieme byť úspešní. Zároveň, keď ubránime ich presilové hry a vyjdú nám naše presilovky, vieme to byť tým rozhodujúcim faktorom. V play-off podľa mňa vždy rozhodujú práve početné výhody,“ prezradil po stredajšom tréningu navrátilec v zostave.

Zrejme aj absencia Troocka prispela k tomu, aby Rastislav Gašpar urýchlil svoj návrat do zostavy, vďaka čomu prispel v treťom zápase gólom a asistenciou. Jeho presilovková trefa mala zároveň prívlastok víťazného gólu. „V tejto chvíli je to vyrovnané a potvrdili sme, že vieme hrať vonku, no zároveň sme ukázali, že vieme zahrať aj doma. Obidve mužstvá mali po základnej časti rovnaký počet bodov, skončili sme na štvrtom, respektíve piatom mieste, takže je to jednoducho vyrovnané. Bude to ešte zaujímavá séria, ale verím, že budeme hrať to, čo máme hrať a dotiahneme sériu do úspešného konca.“

Aj naďalej platí – IBA SPOLU SME NEZASTAVITEĽNÍ!

Všetci naprieč celým klubom, realizačným tímom vrátane hráčov veria, že štvrtkový zápas bude v rámci série proti Spišiakom posledným domácim stretnutím. K tomu, aby to tak skutočne bolo, budeme potrebovať výdatnú podporu vás, našich priaznivcov, ktorým osud nášho tímu nie je ľahostajný.

„Je to cítiť, keď hráte doma a fanúšikovia celý zápas podporujú, celý štadión skanduje… je to taký šiesty hráč na ľade pre nás, takže veríme, že prídu v čo najväčšom počte a že ich to bude baviť a budú nás povzbudzovať,“ vyzýva na spoločný boj útočník Jakub Sukeľ.

Bude sa súťažiť a tombolovať

Ako už býva dobrým zvykom, aj vo štvrtok sa fanúšikovia môžu tešiť na tradičné súťaže. Tentokrát to bude Urpiner kvíz a pravidelná tombola, v ktorej sa bude súťažiť o poukážky na nákup v sieti Lunys, voucher do reštaurácie Street foodie, obed pre 2 osoby v reštaurácii Sport Pub 05ka a v hre bude aj poukaz na thajskú masáž v Thai Sabai Banská Bystrica či 2 lístky na aprílové podujatie All Star legendy pod taktovkou Richarda Lintnera a jeho Citronády.

Taktiež sa môžete tešiť na streľbu na bránu s názvom TRAF A LEŤ, kde sa bojuje o 500-eurový poukaz na dovolenku od spoločnosti BB TRAVEL.

Pred stretnutím zaznie hymna Slovenskej republiky z úst výnimočne nadaného speváka Mareka Pružinca.

Vypredáme Tipsport Arénu?

Čo môže byť väčším lákadlom a lepšou pozvánkou ako emočne vypätá, na zápasy vyrovnaná séria, ktorej chlieb sa bude lámať práve v najbližšom domácom zápase? Podpora tribún môže byť rovnako jedným z kľúčových faktorov, ktorý prispeje k nasmerovaniu našich hráčov do semifinálových bojov.

Veríme, že všetky spomínané faktory, no najmä zážitok z vynikajúceho hokeja a skvelej atmosféry priláka na tribúny banskobystrickej Tipsport Arény čo najviac divákov! Fyzický predaj vstupeniek odštartuje dve hodiny pred úvodným buly, ktoré je na programe už o 17.00 h. Pokiaľ však preferujete nákup z pohodlia domova, k dispozícii je online predpredaj v sieti Ticketportal.

V prípade, že by ste si zápas našich baranov radšej vychutnali prostredníctvom televízneho prenosu, budete tak môcť urobiť vďaka stanici SPORT2.