Dva dni po návrate fanúšikov na tribúny sa môžu priaznivci nášho klubu tešiť na ďalší atraktívny zápas. V nedeľu totiž pricestuje pod Urpín bratislavský Slovan.

Stretnutie proti Nitre ponúklo skôr defenzívnejší hokej s minimom vyložených šancí, o všetkom sa rozhodlo už v prvej tretine. Na gól Hrnku síce odpovedal premiérovým gólom v našom drese Victor Björkung, následne však prišla rozhodujúca trefa Bučeka. Premiéra Anttiho Karhulu na našej lavičke tak nevyšla podľa predstáv.

Tento zápas je však za nami a pred nami je duel proti lídrovi tabuľky a ašpirantovi na celkové prvenstvo. Slovan tieto svoje ambície v doterajšom priebehu sezóny napĺňa a po 32 stretnutiach majú na konte 72 bodov. Pred druhým Zvolenom majú momentálne päťbodový náskok a zverenci trénera Dömeho vládnu viacerým individuálnym aj tímovým štatistikám.

Dominancia v štatistikách

Najviac výhier, najviac vstrelených gólov, najmenej inkasovaných gólov, najviac presilovkových gólov, najviac vyhratých vhadzovaní. Dvojica najproduktívnejších hráčov súťaže Harris s Rapuzzim, najproduktívnejší obranca súťaže Mackenzie. Taká je v stručnosti vizitka nášho nedeľného súpera.

Zabúdať netreba na Takáča s Yoganom, aj keď Samuel Takáč momentálne Slovanu chýba pre zranenie, obaja sú však v elitnej desiatke kanadského bodovania. Marcel Haščák získal v 16 tohtosezónnych zápasoch neuveriteľných 26 bodov. Belasí sa môžu opierať aj o výborné výkony brankárskej dvojice Windsor-Hlavaj. Okrem spomínanej absencie Takáča chýbajú Slovanu momentálne aj kapitán Michal Sersen a dlhšie boli mimo hry aj naši odchovanci Tomáš Zigo s Tomášom Matoušekom. Podľa webovej stránky Bratislavčanov však nie je vylúčený ich prípadný štart, uvádzajú totiž, že očakávaný návrat bude 16. januára.

V našom tíme došlo v uplynulých dňoch k rôznym zmenám a výmenám, čo značí, že vedenie nevzdáva boj o priečky zaručujúce play-off. Do mužstva sa vracia trojnásobný šampión Patrik Lamper, do obrany pribudol pred pár dňami Matej Bača, ktorý už má za sebou aj debut v drese s baranom na hrudi. Vo výbornej forme je aj naďalej brankár Weninger, ktorý atakuje úspešnosť zákrokov 94% (93,64%). Práve o jeho výkony sa budeme opierať aj v nadchádzajúcom stretnutí.

Vzájomné zápasy

Slovanu máme čo vracať. V tomto ročníku sme na ich ľade odohrali dve stretnutia, z ktorých sme vydolovali 2 body vďaka októbrovej výhre po nájazdoch. V poslednom vzájomnom vystúpení sme však v prestrelke Slovanu podľahli, belasí zvíťazili 7:4, po dva góly vsietili Harris, Rapuzzi a Yogan, ktorý navyše pridal aj tri asistencie. V piatkovom 29. kole si Slovanisti urobili chuť vďaka výhre 7:1 na ľade posledného Liptovského Mikuláša. Gólovo sa presadili členovia všetkých štyroch formácii.

Návrat Bretona i ďalších hráčov

Pre veľa hráčov to bude špecifický zápas, viacerých totiž spája s Banskou Bystricou minulosť. Prvýkrát od výmeny sa do Banskej Bystrice vráti Alex Breton, vlani hrával v našom drese aj Jakub Sukeľ. Martin Belluš dvíhal v našom tíme nad hlavu majstrovskú trofej. Na stretnutie sa opäť dostanú aj priaznivci nášho klubu, ktorí už v zápase proti Nitre vytvorili hráčom peknú atmosféru. Alex Tamáši v pozápasovom rozhovore ďakoval fanúšikom, ktorým by chcel dopriať výhru práve proti Slovanu.

Informácie pre fanúšikov

Pre tých z vás, ktorí nebudú na štadióne je pripravený televízny prenos, duel totiž odvysiela stanica SPORT 1. Úvodné buly je na programe o 18:00 h, zostavu uverejníme hodinu pred stretnutím. Fanúšikov, ktorí prídu na zápas prosíme opätovne o dodržiavanie opatrení (prekrytie dýchacích ciest respirátorom), nezabudnite mať potrebné dokumenty pre vstup, čím sa urýchli proces kontroly.

V útrobách A tribúny štadióna nájdete aj náš fanshop, v ktorom si môžete zakúpiť predmety s motívom nášho klubu a veríme, že opäť podporíte hráčov na ceste za dôležitými bodmi.