Novembrový program uzavrieme ani nie 24 hodín po stretnutí na Liptove, tentokrát sa však predstavíme v Nových Zámkoch. Od 18. hodiny bude totiž na programe dohrávka 14. kola, náš dnešný súper sa nachádza aktuálne na poslednej priečke tabuľky.

Zápas v Liptovskom Mikuláši ponúkol napriek mnohých absenciám a novicom v zostave pomerne zodpovedný a bojovný hokej. Dvomi gólmi z úvodného dejstva sme položili základy dôležitej výhry, ktorá prišla po piatich prehrách v rade. Gólovo sa presadili Kabáč, Cardwell a Sojka, podržal nás Rabčan v bráne, ktorý pochytal takmer 95% striel.

Podobné stretnutie môžeme očakávať aj na ľade Nových Zámkov, no bude to taktiež náročné. Body súrne totiž potrebujú aj Novozámčania, ktorí v domácom prostredí nezvíťazili už v piatich prípadoch. Pred vyše týždňom ukoristili body v Trenčíne, no okrem toho sa zmietajú vo výsledkovej kríze. Na domácom klzisku sú spolu s Popradom najhoršími celkami v lige, z deviatich zápasov získali Zámky iba 9 bodov.

Prvé vzájomné meranie síl prebehlo už pred vyše dvomi mesiacmi, išlo o zápas 3. kola, takže liga bola prakticky na svojom začiatku. Vtedy sme však gólmi Vašaša, Fossiera a Bergera dokázali zvíťaziť po tesnej výhre 3:2.

Domáci sa budú chcieť spoľahnúť na jedného zo štvorice najlepších strelcov súťaže, ktorým je Juraj Šiška. Ten je tak s 11 presnými zásahmi v spoločnosti mien ako Buček, Klhůfek a Róbert Varga. K 11 gólom pridal aj 4 asistencie a celkovo má tak Šiška na konte 15 bodov. V tíme Nových Zámkov mu konkuruje skúsený Tomáš Klempa s 13 bodmi (3+10) a Američan Robby Jackson s 12 bodmi (5+7). Dvojciferný počet bodov však majú aj ďalší hráči, Tomáš Varga má 12 bodov (0+12), Austin Farley 11 (7+4) a rovnako 11 bodov má aj Patrik Števuliak (4+7).

V našom tíme sa na čele individuálnych štatistík veľa nemení, najproduktívnejší je naďalej Fossier s 13 bodmi (7+6), za ním sú Berger (6+6) a Šoltés (4+8) s 12 bodmi.

Dnešné meranie síl ponúkne súboj dvoch celkov s najhoršou efektivitou v zakončení, čo však naši hráči budú chcieť jednoznačne vylepšiť. V počte striel na brány súperov sme tretí v celej súťaži, čo znamená, že šance sú, len ich potrebujeme premieňať. V čom však aktéri dnešného zápasu nepatria k najhorším, sú presilové hry. V nich sú Zámčania na 4. mieste (21,35%), takže rozhodne si máme na čo dať pozor, nás však teší zlepšujúca sa bilancia našich hráčov. Tí sú vo využívaní početných výhod na 8. mieste (17,14%). V bránení oslaboviek sme na tom lepšie my (80,52% vs. 78,72%).

Opäť sa však budeme musieť vyrovnať s absenciami, ktoré nás zastihli v nevhodnom čase. K zraneným obrancom Žiakovi a Bdžochovi sa pridal aj Crevier-Morin. Naďalej nemôžeme počítať s útočníkmi Bergerom, Výhonským, Šoltésom, vylúčené však nie sú ani ďalšie absencie.

Úvodné buly zápasu je na programe o 18:00 h, stretnutie odvysiela iba Tipsport TV.