Zápas číslo 7… jedinečné rozuzlenie, dráma až do konca. Stojíme na prahu postupu alebo vypadnutia? Odpoveď na túto otázku dá vyvrcholenie štvrťfinálovej série proti Spišskej Novej Vsi, ktorej stav je vzácne vyrovnaný 3:3. V aktuálnom play-off je to jediná séria s týmto rezultátom, v ostatných prípadoch už poznáme semifinalistov.

Zaradíme sa k nim aj my? Ak chceme pomýšľať na úspech, tak okrem disciplinovanosti a ukážkových presilových hier, o ktorých bola reč v posledných zápasoch, musíme zlepšiť aj efektivitu v zakončení. Štatistiky totiž hovoria, že v šiestich dueloch sme premenili len 7,82% streleckých pokusov, čo je vzhľadom na bilanciu zo základnej časti priemerný výsledok.

Hráči vedia, že recept na góly pramení z dôrazu pred bránkou, čo sa ukázalo v piatom zápase. Ako náhle sme však upustili od nášho plánu, mali sme v šiestom zápase problém. Naším jediným strelcom nateraz posledného zápasu je obranca Patrik Bačik, ktorý pri dostatku času dokázal namieriť na výbornú a Melicherčíkovi nedal šancu. Podobných prípadov však v zápase nebýva veľa…

O postup bojujeme spoločne – IBA SPOLU SME NEZASTAVITEĽNÍ

Veríme, že frustrácia, ktorá zaplavila srdcia vás, našich fanúšikov, pominula, pretože teraz musíme všetci hľadieť dopredu. Spoločne, na náš vytúžený cieľ, ktorým je postup do semifinále. Veríme, že frustráciu či hnev dokážeme spoločne premeniť na kus pozitívnej energie a že fanúšikovia budú opäť tým dôležitým šiestym hráčom na ľade.

Štyri výhry proti Spišiakom v základnej časti tak predsa prinášajú svoj osoh. Výhoda domáceho prostredia v kľúčovom siedmom zápase musí byť hnacím motorom pre našich hráčov, ktorí si samozrejme uvedomujú, že na ťahu sú oni. Všetci však veríme v pozitívny výsledok a úspešný koniec série, ktorá by nás posunula ďalej.

Oceňovanie osobností

Pred začiatkom stretnutia oceníme osobnosť, ktorú netreba zvlášť predstavovať – pocty sa totiž dočká pán JUDr. Juraj Koval, dlhoročný majiteľ a prezident klubu, ktorý svojou prácou doviedol banskobystrický klub na absolútne výslnie. Od prevzatia klubu v roku 2005, cez postup do extraligy, dve tretie miesta, dve druhé miesta až po tri majstrovské sezóny. Neskutočná bilancia, ktorá nás dostala na piedestál novodobej histórie, si určite zaslúži ocenenie, ktoré si pán Koval prevezme z rúk súčasného akcionára klubu, pána Matúša Boľoša.

Čo by to bol za domáci zápas bez tomboly a súťaží?

Podobne ako v zápase číslo 5, aj tentokrát sa môžete tešiť po 1. tretine na Urpiner kvíz a po 2. tretine príde na rad pravidelná tombola, v ktorej sa bude súťažiť o poukážky na nákup v sieti Lunys, voucher do reštaurácie Street foodie, obed pre 2 osoby v reštaurácii Sport Pub 05ka a v hre bude aj darčekový set od Urpineru či 2 lístky na aprílové podujatie All Star legendy pod taktovkou Richarda Lintnera a jeho Citronády.

Pred treťou tretinou si jeden vyžrebovaný súťažiaci bude môcť vyskúšať našu hodnotnú súťaž s názvom TRAF A LEŤ, kde sa bojuje o 500-eurový poukaz na dovolenku od spoločnosti BB TRAVEL.

O prevedenie štátnej hymny Slovenskej republiky sa postará talentovaný spevák Marek Pružinec.

Predpredaj vstupeniek beží

Podpora z tribún sa v minimálne štyroch zo šiestich zápasov ukázala ako kľúčová a vynikajúca atmosféra môže byť pomyselným jazýčkom na miske váh aj tentokrát. K tomu však budeme potrebovať zaplnené tribúny banskobystrickej Tipsport Arény, preto určite nepremeškajte tento vzácny moment.

Aby ste sa zápasu mohli zúčastniť osobne, odporúčame vám využiť online predpredaj na TOMTO ODKAZE, vďaka čomu si môžete zaistiť vstupenky z pohodlia domova (nie je potrebné ich mať vytlačené, stačí ich mať v mobile). Pre tých z vás, ktorí máte chuť zakúpiť si lístky osobne, bude otvorená pokladňa priamo na štadióne, a to dve hodiny pred úvodným buly, teda už od 16.00 h.

Pokiaľ nemáte možnosť zúčastniť sa dnešného zápasu osobne, duel si budete môcť vychutnať prostredníctvom kamier stanice RTVS ŠPORT.