Hokejistov HC’05 Banská Bystrica čakajú v priebehu nedele a pondelka dve ligové stretnutia, najprv sa predstavíme v 21. kole na ľade Liptovského Mikuláša a práve tohto súpera sa bude týkať naše preview.

Zápas v Liptovskom Mikuláši prichádza dva dni po prehre v Michalovciach, kde sme vo výrazne oklieštenej zostave nedokázali vziať body druhému tímu tabuľky. Boli sme však pomerne blízko minimálne vyrovnania a chlapci si za svoju bojovnosť a obetavosť vyslúžili napriek prehre u mnohých fanúšikov rešpekt. Druhýkrát v sezóne sa v našom drese presadil Miloš Bubela, ktorý na presný zásah čakal od prvého kola.

Na Liptove nás čaká taktiež náročný duel. Zverenci trénera Jančušku sú v domácom prostredí nepríjemným súperom, zo 16 bodov dokázali na vlastnom ľade ukoristiť až 12. Navyše, z posledných 4 stretnutí bodovali hráči Liptovského Mikuláša až v troch. Napriek tomu však patrí Liptákom až 11. miesto, pri čom len veľmi málo ich delí od poslednej priečky zaručujúcej baráž o zotrvanie medzi elitou. Pre oboch aktérov dnešného stretnutia tak pôjde o mimoriadne dôležité body.

Liptáci majú v mužstve niekoľko zaujímavých mien, väčšinu bodov však získava svojmu tímu prvý útok v zložení Obdržálek – Hovorka – Kriška. Posledný menovaný pôsobil krátko aj pod Urpínom a svojou obetavosťou si získal srdcia väčšiny našich priaznivcov, Martinovi Kriškovi sa darí napriek pokročilejšiemu hokejovému veku aj v tejto sezóne. Vo svojich 37 rokoch má na konte 13 bodov (7+6), čo je rovnako ako náš najproduktívnejší Mitchell Fossier. Obdržálek má na konte dokonca 16 bodov (4+12), 13-bodový je Marek Hovorka (3+10). Tréner Jančuška má vo svojom kádri aj fínskeho beka Ventelu, ktorý patrí k najproduktívnejším a na konte má už 12 bodov (3+9).

U nás sa toho vplyvom absencií a trápenia v koncovke veľa nemení, po Fossierovi nasleduje Berger s 12 bodmi (6+6), rovnaký počet bodov má aj Dávid Šoltés (4+8). Aj naďalej sa nachádzame na 9. mieste tabuľky, v záujme udržania kontaktu s tímami pred nami by nám body z dnešného zápasu veľmi pomohli.

Určite by sme radi nadviazali na výsledok z prvého vzájomného merania síl v tejto sezóne. V ňom síce náš protivník viedol ešte v 46. minúte 2:0, no gólmi Žiaka, Šoltésa, Bergera a Fossiera sme vývoj otočili v náš prospech a nič na tom nezmenil ani samostatný nájazd Paločka z 58. minúty.

Stretnutie sa začne o 17:00 h, odvysiela ho iba TV Tipsport, budeme však radi ak chlapcov podporíte aspoň na diaľku a oni na oplátku zabojujú o víťazstvo a 3 body do tabuľky!