Séria výhier „Baranov“ sa zastavila na čísle štyri, naposledy sme nestačili na Nové Zámky a podľahli im pomerne vysoko 3:7. V nedeľu nás čaká stretnutie proti HK Dukla Ingema Michalovce.

Na juhu Slovenska to bol dôležitý súboj, pred ním delili tímy na deviatej a desiatej priečke iba štyri body, teraz sa tento rozdelil zmenil už len na jediný bodík: „V prvej tretine sme nechali nohy v autobuse, ale teraz hráme dobre a bolo to vidieť v druhej časti hry, kedy sa nám podarilo vyrovnať. V Nových Zámkoch nie je ľahké hrať, aj v predošlej sezóne sme sa tu trápili. Tretiu tretinu som ja už nevidel, bol som v šatni, keďže som dostal trest do konca zápasu. Odkedy som prišiel do Bystrice, tak každý zápas je pre nás kvázi ako play-off. Aj súper bol v podobnej tabuľkovej situácii ako my, takže všetci to tak brali. Emócie pracovali naplno,“ hodnotil Brian Ihnačák, ktorý sa znova dokázal raz presadiť a celkovo zaznamenal už trinásť bodov v dvanástich dueloch (4+9).

HC ´05 Banská Bystrica sa v tabuľke nachádza na 9. mieste, kde má 46 bodov, čo je o desať viac ako vlastní DVTK a o jeden lepšie než Nové Zámky. Najproduktívnejší hráč Alex Breton získal 30 bodov za 7 gólov a 23 asistencií, v prihrávkach dominuje práve on. Medzi strelcami je prví 11-gólový Martin Faško-Rudáš, o raz menej sa trafil Jakub Sukeľ. Spomínaný Faško-Rudáš v štatistike +/- nazbieral štrnásť kladných bodov. Brankár Filip Belányi pokryl 92,03% striel súperov. Proti Michalovciam sme v prebiehajúcej sezóne v rámci Tipos Extraligy hrali trikrát. Vyhrali sme 6:4, prehrali 4:5 a 1:5.

Michalovce sú momentálne vo švungu. V tabuľke im patrí štvrtá priečka s 76 bodmi. Iba dva strácajú na tretí Slovan a len päť ich delí od vedúceho dua Poprad-Zvolen. Dukla vyhrala šesť zápasov po sebe (Nové Zámky, Poprad, DVTK, Detva, Košice, Zvolen) a až deväť z posledných desiatich, porazila ešte aj nás, Slovan a znova DVTK. Od začiatku januára nestačili zverenci trénera Valtonena len na Zvolen a Poprad v predĺžení. Christophe Lalancette je s 37 bodmi najleproduktívnejším hráčom tímu (16+21), medzi asistenciami dominuje Graeme McCormack. Naša bývalá opora a teraz kapitán Michaloviec – Vladimír Mihalik, zaknihoval už 22 plusových bodov. Brankár Tomáš Tomek kryl 92,70% striel.