PREVIEW: Ďalšia šanca natiahnuť skvelú sériu proti Nitre

V tomto týždni odohráme tretí zápas, druhýkrát bude našim súperom HK Nitra. Predošlé dva duely sme proti „Corgoňom“ a Trenčínu vyhrali, bolo by dobré pokračovať na tejto vlne.

Počas piatku zverenci trénera Tuukku Poikonena získali tri body po tesnom výsledku 4:3. Druhýkrát po sebe sa trafil 15-ročný center Dalibor Dvorský: „Som naozaj veľmi rád, že som skóroval aj v tomto zápase. Bolo to taká situácia, že puk sa nahodil do rohu, dostal som prihrávku a ja som z prvej vystrelil brankárovi pomedzi betóny. Nemyslím však na to, aby som dával góly. Chcem hrať svoju hru, pomáhať tímu a keď sa presadím, tak budem za to rád. Chalani to teraz brali už normálnejšie. Neviem, či si zvykli, to nemôžem povedať. Kabína ma podporuje,“ pousmial sa mladý center.

HC ´05 Banská Bystrica sa v tabuľke nachádza už na 9. mieste, kde má 40 bodov, čo je o sedem viac ako vlastní DVTK a o jeden lepšie než HC Mikron Nové Zámky. Najproduktívnejší hráč Alex Breton získal 26 bodov za 7 gólov a 19 asistencií, v prihrávkach dominuje práve on. Medzi strelcami sú 9-góloví Jakub Sukeľ, Patrik Lamper, Martin Faško-Rudáš a Matt Mistele. Spomínaný Faško-Rudáš v štatistike +/- nazbieral jedenásť kladných bodov. Brankár Filip Belányi pokryl 91,81% striel súperov.

Proti Nitre sme v tejto sezóne odohrali dva zápasy. Najskôr sme prehrali 1:2 po predĺžení a v utorok vyhrali jasne 6:1, čo bolo naše najvyššie víťazstvo v sezóne. Celkovo sme s Nitrou neprehrali v riadnom hracom čase 29 stretnutí po sebe a len tri z nich sme prehrali v predĺžení alebo nájazdoch.

Nitra je v tabuľke na šiestej priečke so ziskom 64 bodov. V priebehu januára mali „Corgoni“ šnúru štyroch prehier po sebe, z posledných piatich stretnutí zdolali Liptovský Mikuláš vysoko 7:0, aj Nové Zámky, ale trikrát prehrali. Aktuálne sú dva duely bez bodu. V utorok nestačili na nás a v piatok na Slovan Bratislava. Najproduktívnejší hráč Michal Tvrdoň získal 41 bodov za 19 gólov a 22 asistencií. Je aj najlepším strelcom tímu, medzi prihrávkami dominuje Marek Slovák (26), ktorý má v štatistike +/- sedem kladných bodov. Opora v bránke Evan Cowley pokryl 91,11% striel.

2021-02-06T14:08:35+01:006 februára, 2021|A mužstvo|