Je tu posledný mesiac v roku a spolu s ním aj poriadna dávka hokejových zápolení. Aj napriek reprezentačnej prestávke a vianočným sviatkom nás čaká v decembri až desať stretnutí, to prvé z nich v piatok na ľade Košíc.

Hokejový december ponúkne našim fanúšikom ihneď z kraja atraktívny duel, keď naši hráči v rámci 22. kola pocestujú do metropoly východného Slovenska. „Oceliari“ sú po vágnejšom úvode sezóny v mimoriadne dobrej forme, veď z posledných desiatich duelov vydolovali až 25 bodov.

Náročné, ale nie nemožné

Zdolať Košice na ich ľade? Pravda, na prvý pohľad sa zdá, že to bude veľmi náročné. Určite však nepôjde o nemožnú úlohu, najvyššia slovenská súťaž v tejto sezóne potvrdila, že každý môže zdolať každého. Košičania naposledy prehrali v domácom prostredí ešte koncom septembra, keď podľahli Prešovu a odvtedy ťahajú na svojom ľade sériu neporaziteľnosti. Za zmienku určite stojí aj fakt, že v desiatich zápasoch na ich ľade inkasovali iba 13 gólov. Pred našimi hráčmi tak stojí neľahká úloha.

Zopakuje sa gólová prestrelka?

„Oceliarom“ máme čo vracať, veď v 11. kole vzali spod Urpína plný počet bodov. K tomu im dopomohli najmä tri využité presilové hry a celkovo šesť gólov v našej sieti. Nám sa síce podarilo skórovať v piatich prípadoch, no na Košice to nestačilo a súperovi sme podľahli 5:6. Paradoxne, tri asistencie zaknihoval vtedy náš súčasný hráč Patrick Watling. Z nášho tímu zápas sadol najmä Kontosovi, ktorý zaznamenal gól a dve asistencie, po dva body získali Gabor (0+2), Sojka (1+1) a Kabáč (0+2).

Súboj kanadských trénerov

Zápas s najväčšou pravdepodobnosťou rozhodnú detaily. Práve na tie sa však dôkladne zameriavajú kormidelníci oboch celkov, na našej strane Doug Shedden a na strane Košíc dobre známy Dan Ceman. Ten potreboval po slabšom začiatku sezóny čas, aby postavil svoj tím na nohy a v rovnakej situácii sa ocitá aj náš tréner. Doug Shedden poctivo pripravoval mužstvo počas celého týždňa, a tak verme, že to prinesie svoje ovocie.

Informácie pre fanúšikov

Dnešný súboj 22. kola odštartuje v košickej Steel Aréne o 17.30 h a duel odvysiela prostredníctvom svojho internetového prenosu stávková kancelária TIPSPORT.

Pokiaľ sa však už tešíte na ďalší domáci zápas, určite si poznačte do kalendára nedeľný dátum. Vtedy totiž privítame na našom ľade Spišskú Novú Ves a zápasy proti „rysom“ sú vždy plné emócií a kvalitného hokeja. Preto neváhajte, zaistite si miesta na štadióne v predstihu a zakúpte si vstupenky v našom online predpredaji.