Posledné stretnutie odohrali hokejisti HC ´05 Banská Bystrica v nedeľu proti Detve, kedy sme dokázali zvíťaziť v nájazdoch a vyhrali svoj druhý zápas po sebe. V piatok cestujeme do Košíc, kde zápas začína o 18:00.

Predtým zverenci trénera Norberta Javorčíka porazili aj DVTK Jegesmedvék Miškolc na jeho ľade (4:1). V tabuľke sme však stále na desiatej priečke, kde mám trinásť bodov. Na spomínaný Miškolc nad nami strácame štyri body, jedenásty Trenčín má deväť bodov. Doposiaľ sme strelili 31 gólov a inkasovali ich 41. Najproduktívnejší hráč Hunter Drew strelil šesť presných zásahov a pridal rovnaký počet asistencií. Dvanásť bodov má ale aj Josh Winquist, ten naposledy premenil víťazný presný zásah proti Detve, čo bol jeho prvý gól v Tipos Extralige. K tomu pridal jedenásť asistencií.

Patrik Lamper si na svoje konto pripísal deväť bodov (4+5), obranca Alex Breton bodoval osemkrát (3+5), stačilo mu na to iba osem stretnutí. Martin Faško-Rudáš má na konte už päť plusových bodov v štatistike +/-, zatiaľ čo brankár Ádam Vay sa dostal presne na 90-percentnú úspešnosť zákrokov.

Košice sa nachádzajú v tabuľke na ôsmom mieste so ziskom 18 bodov pri skóre 37:33 za päť výhier v riadnom hracom čase, jednej výhre za dva body, prehre so ziskom jedného bodu a šesť prehier. „Oceliari“ prehrali posledné dve stretnutia proti Nitre a Slovanu Bratislava, čím ukončili sériu štyroch víťazstiev proti Novým Zámkom, Zvolenu, Liptovskému Mikulášu (kontumačne) a Trenčínu. Český útočník Pavel Klhůfek získal desať bodov za sedem gólov a tri asistencie. Je najlepším strelcom tímu. Medzi prihrávajúcimi hráčmi vyniká jeho krajan a obranca Marek Baránek so siedmimi asistenciami. Brankár Jakub Sedláček pochytal 90,91% striel súperov.