V piatok sa predstavíme na ľade HC Mikron Nové Zámky, priamy prenos o 18:00 vysiela TV Tipsport. Tomuto súperovi z južného Slovenska veru máme čo vracať, pretože len v nedeľu sme s ním prehrali vo Zvolene 3:5.

V spomínanom stretnutí sa do vedenia dostal súper, rýchlo však dokázal odpovedať Hunter Drew svojim prvým presným zásahom na Slovensku. Ako rozhodujúca sa ukázala prostredná tretina, v ktorej sme inkasovali dvakrát. Krátko po štarte poslednej periódy síce znížil Patrik Lamper, no hostia znova odskočili na dva góly po chybe Drewa. Tú svojim druhým presným zásahom potrestal Holovič. V hre bez brankára ešte iskierku nádeje vykresal Marek Sloboda, zhasol ju Filip Bajtek.

Naposledy sa „Barani“ predstavili na ľade Slovana Bratislava. V utorok to začínalo skvele. Najskôr sa proti svojmu bývalému tímu presadil Marek Sloboda a následne kurióznou ranou zo strednej tretiny poriadne prekvapil gólmana Romana Durného obranca Ján Brejčák. Avšak, ešte do prvej sirény bolo vyrovnané. Góly v našej bránke postupne pribúdali, až za chrbátmi gólmanov Vaya a Rabčana skončilo sedem pukov.

„Prvá tretina zniesla z našej strany prísnejšie kritéria. Išli sme do vedenia aj vďaka šťastnejším gólom. Nedokázali sme však udržať vedenie. Od druhej tretiny bolo v našej hre príliš veľa nepresností a s kvalitou súpera sa prejavilo, že gólový rozdiel narastal a my sme ho nedokázali zastaviť. Mali sme dostatok presiloviek, no nepriniesli nám gól, ktorým by sme si vliali sily. Od tej druhej tretiny nemôžeme byť spokojní s našim výkonom,“ hodnotil stretnutie tréner Javorčík.

Momentálne sa nachádzame až na jedenástom mieste tabuľky so ziskom piatich bodov za výhry proti Detve a DVTK po predĺžení. Naše skóre je zatiaľ veľmi nelichotivé (16:30). Na čelo produktivity sa postupne posunul obranca Hunter Drew (1+4), za ním nasledujú štvorbodoví hráči Matt Mistele (3+1), Ivan Ďatelinka (2+2), Patrik Lamper (2+2) a Josh Winquist). Martin Faško-Rudáš má v štatistike +/- bilanciu +3. Novozámčania síce klesli z prvého miesta, no aj tak sú na slušnej druhej pozícii so ziskom 19 bodov, odohrali však desať stretnutí, čo je najviac v lige. Najproduktívnejší hráč Filip Bajtek nazbieral 9 bodov (4+5), rovnaký počet má aj Petr Obdržálek (4+4). Veľkou oporou tímu je fínsky brankár Henri Kiviaho.

Banskobystričania sa proti Novým Zámkom pred nedeľným duelom predstavili naposledy v príprave na tento ročník. Vo Zvolene sme vyhrali po predĺžení 5:4. Dvakrát sa presadil obranca Ivan Ďatelinka. V minulom ročníku „Barani“ tohto súpera z južného Slovenska trikrát porazili (3:1, 1:0, 2:0) a raz sme prehrali (0:2).