Pred našimi hokejistami je predposledné kolo základnej časti Tipos extraligy, v rámci ktorého vycestujeme do Popradu. Tam nás čaká duel proti nevyspytateľným Kamzíkom, ktorí rovnako ako my, chcú zveladiť svoje postavenie v tabuľke.

Posledný duel sme odohrali ešte v nedeľu 26. februára, a to na domácom ľade, kde sme však nestačili na súpera z Nových Zámkov. Menej priaznivý osud postretol Popradčanov, ktorí podľahli na vlastnom ľade Košiciam po výsledku 2:7.

Pod Tatry s cieľom zvíťaziť a nenechať nič na náhodu

Situácia v ligovom pelotóne je zamotaná tak veľmi, že asi niet fanúšika, ktorý by počas uplynulých dní nemal v ruke postupové kalkulačky. Osud viacerých tímov pripomína osudy slovenských reprezentantov na svetových šampionátoch, kde sa len sporadicky nespoliehame na zaváhanie ostatných krajín.

Naši hráči si vynikajúcou formou z úvodu kalendárneho roka zaistili prienik medzi elitnú šesticu, čo im dodáva patričné sebavedomie a vieru vo svoje vlastné schopnosti. Slovenskými lídrami na ľade, ale aj mimo neho je duo Michal Kabáč a Alex Tamáši a obaja mali počas týždňa veľmi jasno v tom, na čo sa naši barani vo zvyšku základnej časti sústreďujú.

V neprítomnosti Ivana Ďatelinku zdobí dres Michala Kabáča opäť kapitánske „céčko“, a tak sme sa s Kabym porozprávali o tom, ako vidí naše šance v dnešnom zápase v Poprade. „Chceme skončiť na 4. mieste, takže určite to bude dobrý zápas. Myslím si, že keď budeme hrať to, čo máme a budeme pri chuti, budeme chcieť, jazdiť, zrážať sa a plniť to, čo máme, môžeme poraziť každého,“ prezradil robustný krídelník.

Podľa Alexa Tamášiho bude základom aj disciplinovanosť

Hoci tabuľkové postavenie Popradčanov o tom zrejme až tak nevypovedá, Kamzíci patria medzi najnebezpečnejšie celky čo sa týka strieľania gólov a využívania presilových hier. V 48 dueloch dokázali napnúť siete súperov už 145-krát (v priemere približne tri góly na zápas) a vo využívaní početných výhod im patrí solídne 3. miesto.

Zverenci trénera Mikulu využijú približne 1 z 5 presiloviek a svoje o tom vie aj Alex Tamáši. „Musíme sa zodpovedne pripraviť, budú dobre korčuľovať. Na presilovke majú šikovných hráčov, takže nesmieme byť veľmi vylučovaní. Pokiaľ budeme plniť systém a to, čo od nás tréner vyžaduje, budeme úspešní,“ prezradil reprezentačný útočník.

Otvorená partia alebo taktický boj?

Odpoveď, na ktorú nám dajú odpoveď jedine samotní aktéri dnešného merania síl. Všetky štatistické ukazovatele, vrátane väčšiny vzájomných zápasov napovedajú, že by sme mohli byť svedkami gólovo bohatého zápasu.

Na druhej strane však visí vo vzduchu neuveriteľná dôležitosť zápasu. Popradčania naďalej živia nádej na prienik medzi elitnú šestku, čo by im po základnej časti zaručilo priamu štvrťfinálovú účasť. Naopak, zverenci nášho trénera Sheddena jasne dávajú najavo, že by radi zakončili prvú časť sezóny na 4. mieste. V takom prípade by sme play-off odštartovali v domácom prostredí, a hoci sa nám v priebehu základnej časti darilo viac u súperov, play-off je o niečom úplne inom.

Informácie pre fanúšikov

Všetky stretnutia dnešného 43. kola štartujú v identickom čase, a to o 18. hodine. Televízne stanice dali pre dnešok prednosť iným stretnutiam, a tak fanúšikom, ktorí by radi videli dnešný zápas, ostávajú 2 možnosti:

Prvou je návšteva reštaurácie Sport Pub 05ka, kde bude zápas vysielaný na niekoľkých LCD obrazovkách, vďaka čomu si budete môcť vychutnať dôležitý zápas našich hráčov v kruhu ďalších priaznivcov, navyše s kvalitným jedlom a pitím.

Ak vám okolnosti neumožňujú naplniť prvý scenár a radi by ste si zápas pozreli z pohodlia domova, odporúčame internetový prenos stávkovej kancelárie TIPSPORT na stránke www.tipsport.sk/tv.

Do pozornosti ešte dávame dnešné podujatie s názvom PRÁZDNINOVÉ KORČUĽOVANIE S BANSKOBYSTRICKÝMI BARANMI, o čom sme vás informovali v samostatnom článku.

V nedeľu naposledy doma

Rovnako tak dávame do pozornosti, že v nedeľu 5. marca nás čaká posledné domáce vystúpenie základnej časti, v ktorom privítame mimoriadne atraktívneho súpera a jedného z ašpirantov na celkové prvenstvo – tím HC Košice.

Pevne veríme, že napätý záver, výkony našich hráčov a závan blížiaceho sa play-off budú tou najlepšou pozvánkou, aby sme spoločne VYPREDALI banskobystrickú Tipsport Arénu.

Záujem o lístky naberá na obrátkach, preto odporúčame zaistiť si vstupenky z pohodlia domova, vďaka online predpredaju na tomto odkaze.