Piatkové stretnutie Tipos Extraligy proti HK Poprad bude pre HC ´05 Banská Bystrica veľmi špeciálne. Pôjde totiž o jubilejný 1000. ligový zápas v histórii klubu.

Vôbec prvé ligové stretnutie sme odohrali 2. septembra 2005 proti Senici, v ktorom sme doma vyhrali presvedčivo 5:1. Odvtedy sme sa tešili z troch majstrovských titulov a celkovo päťkrát sme sa dostali do finále najvyššej slovenskej súťaže. Každopádne, pôjde aj o dôležité body v boji o predkolo play-off, no proti lídrovi tabuľky spod Tatier nás nečaká nič jednoduché. Naposledy sme prehrali v Michalovciach, čo bola druhá prehra po sebe, keďže predtým zverenci Tuukku Poikonena nestačili na Nové Zámky a ukončili sériu štyroch výhier po sebe, kedy sme zdolali dvakrát Nitru, Trenčín aj Slovan.

HC ´05 Banská Bystrica sa v tabuľke nachádza na 9. mieste, kde má 46 bodov, čo je o desať viac ako vlastní DVTK a o jeden lepšie než Nové Zámky. Najproduktívnejší hráč Alex Breton získal 30 bodov za 7 gólov a 23 asistencií, v prihrávkach dominuje práve on. Medzi strelcami je prvý 11-gólový Martin Faško-Rudáš, o raz menej sa trafil Jakub Sukeľ. Spomínaný Faško-Rudáš v štatistike +/- nazbieral štrnásť kladných bodov. Brankár Filip Belányi pokryl 91,53% striel súperov. Proti Popradu sme v prebiehajúcej sezóne v rámci Tipos Extraligy hrali trikrát a prehrali 1:7, 2:5 a 1:3.

HK Poprad sa nachádza na prvom mieste tabuľky s 84 bodmi, má náskok troch bodov pred Zvolenom a piatich nad Michalovcami. Celkovo 29 výhier je najviac v celej súťaži, rovnako tak 23 trojbodových zápisov. „Kamzíci“ majú veľmi silný tím, svedčia o tom aj individuálne štatistiky. Marcel Haščák je najproduktívnejší hráč Tipos Extraligy (58 bodov) a s 33 bodmi aj jasne jej najlepším strelcom. Medzi TOP 5 produktivity sú ešte Patrik Svitana (47) a Dávid Skokan (45). Práve Skokan kraľuje štatistike +/- s +33. Celú prvú šestku tvoria práve Popradčania. Skóre 157: 102 hovorí o najlepšej ofenzíve a štvrtej najlepšej defenzíve. Vo februári Poprad vyhral štyri z piatich zápasov, nestačil iba na Nitru čo bolo zároveň finále Tipsport Kaufland Cupu, ale napríklad Liptovský Mikuláš rozdrvil 11:1.