Záver základnej časti sa nezadržateľne blíži, do jej konca ostáva už len niekoľko stretnutí. Záverečných 20 dní odštartujeme duelom proti Detve.

„Barani“ v poslednom vystúpení prehrali na ľade DVTK Jegesmedvék Miškolc, kde duel išiel za stavu 2:2 až do nájazdov. V nich sa trafil iba Galanisz. Jeden náš gól strelil Brian Ihnačák. Od svojho príchodu je veľmi produktívny, v 15 stretnutiach od polovice januára získal 19 bodov (7+12), patrí mu už šiesta priečka v celkovej produktivite. Patrik Lamper svojim 24. bodom v sezóne zaznamenal osobné maximum, doteraz mal najviac 23 kanadských bodov za jeden ročník (2019/20). Filip Belányi asistoval pri góle, čo bola jeho druhá asistencia v jednej sezóne, dorovnal Matúša Kostúra (2011/12). Najlepším je Stieranka s tromi asistenciami (I.liga, 2007/08).

HC ´05 Banská Bystrica sa v tabuľke nachádza na 10. mieste, kde má 50 bodov, čo je o desať viac ako vlastní DVTK a rovnako ako Nové Zámky. Najproduktívnejší hráč Alex Breton získal 32 bodov za 8 gólov a 24 asistencií, v prihrávkach dominuje práve on. Medzi strelcami je prvý 12-gólový Martin Faško-Rudáš, o raz menej sa trafil Jakub Sukeľ. Spomínaný Faško-Rudáš v štatistike +/- nazbieral sedemnásť kladných bodov. Brankár Filip Belányi pokryl 91,39% striel súperov. Proti Detve sme v prebiehajúcej sezóne v rámci Tipos Extraligy hrali päťkrát a štyri zápasy z toho vyhrali (3:1, 4:3sn, 3:2pp, 2:1pp), raz prehrali (3:4).

HC 07 Detva figuruje na šiestej priečke so 70 bodmi a posledné stretnutia jej príliš nevyšli. Naposledy zverenci trénera Ernesta Bokroša prehrali so Slovanom, predtým nestačili na Nitru. Počas februára vyhrala Detva iba dvakrát z celkovo siedmich vystúpení. Najproduktívnejší hráč Jonathan Charbonneau nazbieral 32 bodov. Strelil 19 gólov, zároveň je teda najlepším strelcom tímu. Trevor Cox figuruje s 20 nahrávkami medzi asistenciami. Peter Valent nazbieral 20 plusových bodov v štatistike +/-.