Hokejisti HC ´05 Banská Bystrica cestujú v piatok na stretnutie 4. kola Tipos Extraligy na ľad Dukly Trenčín, kde sa pokúsia zaknihovať tretie víťazstvo v rade.

„Barani“ síce na úvod prehrali v Prešove (4:5), avšak následne porazili HK Poprad (4:2) a aj HC Nové Zámky (3:2), takže sa nachádzajú na víťaznej vlne a pokúsia sa úspešnú sériu natiahnuť: „Bol to ťažký zápas, súper je tím, proti ktorému sa hrá ťažko, hlavne u nich doma. Nedajú vám nič zadarmo, musíte si to vybojovať. Museli sme si siahnuť na dno síl, som šťastný za tri body, aj keď sme miestami nehrali najlepšie, ale mali sme viac šťastia a vyhrali sme. Musím však uznať kvalitu súpera, ak budú hrať takto ďalej, nikomu sa tu nebude ľahko brať body. Musíme byť spokojní a radi za tieto tri body,“ hodnotil predošlý zápas tréner Tuukka Poikonen.

Dukla Trenčín je pre Banskobystričanov pravidelným súperom, v živej pamäti máme ešte bohužiaľ neúspešnú sériu predkola play-off z predošlého ročníka. Momentálne je na čele produktivity nášho tímu Chase Berger, strelil už tri góly a pridal k nim jednu asistenciu. Po tri body získali Mitchell Fossier (2+1), Matt Mistele (2+1), Brian Ihnačák (1+2), Dávid Šoltés (0+3) a Marc-Olivier Crevier-Morin (0+3). Po dva body získali Miloš Bubela (1+1) a Kevin Jendroľ (1+1). V štatistke +/- sú na čele obranca Martin Bdžoch a Chase Berger (+4). Brian Ihnačák vyhral 43,14% vhadzovaní. Brankár Filip Belányi pokryl 90,32% striel. V tabuľke sa nachádzame so šiestimi bodmi na peknom treťom mieste.

Dukla Trenčín je po troch kolách na desiatej pozícii, kde má tri body za jedinú výhru nad HK Dukla Ingema Michalovce. „Vojaci“ nestačili na Slovan Bratislava (1:4) a MHK 32 Liptovský Mikuláš (1:4). Päť strelených gólov je zatiaľ najmenej v celej Tipos Extralige. O dva z nich sa postaral iba 16-ročný útočník David Honzek, po jednom pridali Tybor, Paukovček a Kudla. S tromi bodmi za samé asistencie je na čele produktivity Josef Mikyska. Výborný na vhadzovaniach je zatiaľ Lukáš Paukovček, vyhral ich až 75,68%. Brankár Michal Valent pokryl 92,21% striel súperov.