Po prehre s Detvou pokračujú stretnutia na zvolenskom ľade, kde v stredu na Troch kráľov budeme písaný ako domáci tím v derby s HKM Zvolen.

Tomu sme naposledy uchmatli bod, ale aj tak prehrali v predĺžení. Z doterajších troch vzájomných stretnutí v prebiehajúcom ročníku „Barani“ derby ešte nevyhrali. Po poslednom zápolení s Detvou ostávame v tabuľke na predposlednom jedenástom mieste: Bolo to vyrovnané stretnutie, hlavne v hre 5 na 5. Obe mužstvá hrali to, na čo mali. My sme znovu prehrali zápas v nerovnovážnych stavoch. Mali sme dostatok presiloviek, aby sme dali gól, ale v jednej sme ešte aj inkasovali. To bolo všetko zle. Chýba nám kvalita. To sa nedá oklamať len bojovnosťou, v takýchto chvíľach sa to prejavuje. Síce sme bojovali, ale opäť sme vyšli bodovo naprázdno. Pokračuje a musíme sa z toho dostať. V rozhodujúcich chvíľach nám chýba skúsenosť či vyššia hráčska kvalita. Robíme chyby. Mali sme to celkom slušné rozohraté, bol to vyrovnaný zápas, ale nemáme rozdielových hráčov. Museli sme poprehadzovať aj presilovkové formácie, máme zranených nejakých hráčov. Všetko je to ubojované, skôr na náhodu. Musíme ísť ďalej,“ hodnotil pondelkový duel tréner Miroslav Chudý.

HC ´05 Banská Bystrica je v tabuľke na jedenástej pozícii s 23 bodmi, iba tri strácame na desiaty DVTK Jegesmedvék Miškolc. Z posledných jedenástich duelov sme vyhrali iba tri a len s Trenčínom to bolo za tri body. Nedávno odišiel do zámoria do kempu v AHL obranca Hunter Drew, v našom tíme nepokračuje už ani Josh Winquist. Najproduktívnejším hráčom zverencov trénera Chudého tak je Alex Breton s 21 bodmi (6+15), ktorý dominuje aj asistenciám. O sedem gólov sa postaral Matt Mistele, šesť ich má okrem Bretona aj Martin Faško-Rudáš, ten je na čele štatistiky +/- (+4). V poslednom období chytal hlavne Filip Belányi, kryl 90,23% striel.

HKM Zvolen aktuálne okupuje piate miesto tabuľky, má 47 bodov, čo je však iba o dva menej ako vlastní tretia Detva a len o štyri menej, než druhý Slovan. „Bryndziari“ na úvod nového roka porazili Liptovský Mikuláš, počas decembra sa im podarilo z jedenástich duelov sedemkrát vyhrať a štyrikrát na súpera nestačili, ale raz to bolo po samostatných nájazdoch. Najproduktívnejší hráč Radovan Bondra získal 26 bodov za 12 gólov a 14 asistencií. Dominuje aj v počte gólov, medzi asistenciami je na prvej priečke Juraj Mikúš so 17 bodmi. Peter Zuzin má na konte +12 bodov v štatistike +/-. Brankár Robin Rahm pokryl už 91,33% striel.