Nabitý program v Tipos Extralige pokračuje aj pre nás. Zverenci trénera Norberta Javorčíka sa v utorok od 17:00 v priamom prenose na TV Tipsport predstavia vo Zvolene proti HK Poprad.

Do stretnutia vstupujeme po dôležitom víťazstve v ďalekých Michalovciach. Hlavnou postavou týchto troch bodov sa stal štvorgólový a zároveň päťbodový obranca Hunter Drew. Ako prvý obranca dokázal streliť za Banskú Bystricu štyri góly a ako druhý vsietiť hattrick, pred ním sa to podarilo iba Ivanovi Ďatelinkovi. Je prvým hráčom a zároveň aj obrancom „Baranov“, ktorý strelil 4 góly v základnej časti najvyššej súťaže. Ak rátame aj play-off, tak úplne prvým štvorgólovým hráčom v zápase bol Petr Kafka v treťom semifinálovom zápase proti Nitre v sezóne 2013/14 (30. marec 2014). Zároveň je rodák z Kingstonu piatym hráčom so ziskom piatich bodov v drese HC ´05. Naposledy sa to v siedmom finále play-off sezóny 2017/18 podarilo Ericovi Faillemu (2+3). Tieto štatistiky pripravil Peter „Nemo“ Súkeník.

Výborne zachytil Eugen Rabčan, spokojný bol aj tréner Norbert Javorčík, ktorému sa zároveň nepáčila tretia tretina: „Mali sme dobrý vstup do zápasu. Prvé dve tretiny boli v ofenzíve aj v defenzíve veľmi slušné. Tretia bola divoká, chýbal nám väčší pokoj v defenzíve, aby sme si dostatočný náskok ustrážili. Pomohli nám presilovky, v ktorých sme sa presadili. Hlavne Hunter Drew bol mimoriadne efektívny. Hrá veľmi dobre v ofenzíve, aj s Bretonom podporujú útok. Jeho výkon nehodnotím len z pohľadu štyroch gólov, ale aj z toho hľadiska, že je prospešný pre mužstvo. My však potrebujeme všetko robiť na sto percent a myslím si, že sme to v prvých dvoch tretinách aj robili. Musíme hrať ale celých 60 minút naplno. Výkon bol dobrý, avšak dobré výkony sme mali aj v zápasoch, v ktorých sme prehrali. Nadviazali sme na výkon proti Novým Zámkom. Toto víťazstvo je pre nás veľmi cenné,“ nechal sa počuť 46-ročný kouč.

„Barani“ v tabuľke poskočili na desiate miesto, kde majú osem bodov. Drew sa stal zároveň najproduktívnejším hráčom nášho tímu, nazbieral už desať bodov (5+5). Sedem ich má Josh Winquist, na gól stále čaká (0+7). Náš utorkový súper z Popradu je však vo forme, nakoľko mu patrí prvé miesto so ziskom 22 bodov počas deviatich stretnutí. Naposledy „Kamzíci“ porazili Slovan 4:1, z posledných ôsmich stretnutí vyhrali sedem. Marcel Haščák ako najproduktívnejší hráč Tipos Extraligy a najlepší strelec súťaže nastrieľal jedenásť gólov, získal celkovo pätnásť bodov. Patrik Svitana nazbieral o štyri bodíky menej. Mike Dalhusien zas dominuje štatistike +/- s bilanciou +12, za ním sú Haščák (+11), Skokan (+11) a prvú päťku uzatvára Svitana (+10). Medzi hráčov Popradu sa dostal len Charbonneau (+11). Brankár Tomáš Vovšrda je na celkovo druhom mieste z pohľadu priemeru obdržaných gólov, úspešnosti zásahov aj čistých kont.

V tejto sezóne sa už HC ´05 Banská Bystrica a HK Poprad stretli. Náš protivník vyhral 7:1. V predošlom ročníku sme ale z piatich duelov trikrát vyhrali my.