Po karanténe vyhrali hokejisti HC ´05 Banská Bystrica proti Detve (3:1) a tento úspech sa pokúsia pretaviť na body aj v nedeľu. Netradične už o 13:00 štartuje vo Zvolene stretnutie proti HC Mikron Nové Zámky.

„Barani“ za tromi bodmi dokráčali vôbec prvýkrát v sezóne. Pod Poľanou skóre otvoril Ivan Ďatelinka, avšak vyrovnať dokázal Viktor Fekiač. Rozhodnutie prišlo počas poslednej časti hry, kedy prihrávku Dominika Sojku zúžitkoval Martin Faško-Rudáš a poistku pridal svojim prvým presným zásahom v našom drese pri svojom debute kanadský novic Alex Breton, ktorý sa prezentoval skvelou individuálnou akciou a presnou strelou do rohu bránky. 23-ročný bek bodoval celkovo už v šiestich zápasoch po sebe, keďže minimálne jeden bod zaknihoval v posledných piatich dueloch, ktoré v minulej sezóne odohral za Allen Americans v ECHL.


Našim najbližším súperom teda sú Nové Zámky. To je celok, ktorý sa nachádza na prvom mieste tabuľky Tipos Extraligy s 15 bodmi. Naposledy vyhrali nad Liptovským Mikulášom. Na konte majú päť výhier vrátane kontumačného výsledku 5:0 na úkor DVTK a tri prehry. Zverenci trénera Hrnčára nestačili na Slovan, Detvu a Nitru. Tímovú produktivitu vedie Petr Obdržálek s 8 bodmi. V tíme vyniká medzi strelcami (4) aj asistentmi (4). Už v piatok ale na lavičke nestál hlavný tréner Martin Hrnčár a ani jeho asistent Marek Dubec, nakoľko sú v karanténe. Súčasťou kádra „býkov“ sú aj naši bývalí hráči Peter Mikuš, Martin Andrisík a Matej Giľák. Výbornú formu má fínsky gólman Henri Kiviaho.

Banskobystričania sa proti Novým Zámkom predstavili naposledy v príprave na tento ročník. Vo Zvolene sme vyhrali po predĺžení 5:4. Dvakrát sa presadil obranca Ivan Ďatelinka. V minulom ročníku „Barani“ tohto súpera z južného Slovenska trikrát porazili (3:1, 1:0, 2:0) a raz sme prehrali (0:2). Veľa gólov teda vzhľadom na toto kvarteto duelov nepadá. Priamy prenos zo zápasu HC ´05 Banská Bystrica – HC Mikron Nové Zámky vysiela TV Tipsport.