Septembrových päť zápasov ubehlo pomerne rýchlo a nenápadne, no je tu nový mesiac, ktorý odštartujeme skutočne znamenite. Pod Urpín totiž pricestujú hráči Zvolena a to znamená iba jediné – čaká nás prvé pohronské derby tejto sezóny.

Naši hráči sa na tento duel naladili piatkovým víťazstvom po samostatných nájazdoch, ktoré sme vydolovali na ľade Prešova. Nebyť skvelého Rabčana v bráne súpera, pravdepodobne by to bola výhra za tri body, no domáci krátko pred koncom riadnej hracej doby vyrovnali, a tak sme z východu priviezli síce dva body, no môžeme ich nazvať cennými.

Veľké derby proti lídrovi tabuľky

Veľkosť dnešného pohronského derby je fanúšikom obidvoch táborov dobre známa. Stretnutiu dodáva náboj aj fakt, že „rytieri“ sa po piatku prebojovali na čelo tabuľky a opätovne tak potvrdzujú svoje vysoké ambície. Po piatich kolách majú Zvolenčania na konte už 12 bodov a okrem minulotýždňového zaváhania na ľade Popradu sa vždy tešili z víťazstiev. Najprv zdolali Trenčín, potom v nájazdoch zvíťazili na ľade Liptovského Mikuláša, v 3. kole zdolali Nové Zámky a v piatkovom vystúpení pred zrakmi svojich fanúšikov aj Košice (5:2).

Výmena legionárov a niekoľko ďalších zmien

Pod Pustým hradom prišlo v lete k pomerne širokej obmene kádra a za lepšími podmienkami odišli prakticky všetci legionári z vlaňajšieho kádra. Spolu s nimi zamierili do iných klubov aj Puliš, Mikúš, Kotvan, Török a Meliško, a tak si realizačný tím okolo trénera Oremusa spolu s ich skautom Patrikom Rybom vytipoval niekoľko nových posíl.

Zatiaľ najväčšiu pozornosť púta mládežnícky reprezentant Matej Kašlík, ktorý v minulosti okúsil na vlastnej koži kemp NHL tímu Colorado Avalanche. V doterajšom priebehu sezóny nastrieľal štyri góly a v tomto smere vedie svoj tím. Spomedzi „importov“ sa javia zaujímavo prakticky všetci noví hráči – Sideroff, Huntebrinker, Hanna, Gropp a Messner. Ďalšou veľkou posilou bol aj Chris Langkow, ktorý je v našich vodách etablovaným hráčom. Medzi novými prírastkami sú aj Juraj Šiška, Marek Hecl, obranca Mudrák či navrátilec Kolenič.

Informácie pre fanúšikov

Úvodné buly stretnutia je naplánované na 16.00 h a stretnutie odvysiela verejnoprávna RTVS. Pre tých z vás, ktorí by chceli zažiť atmosféru derby, je v predaji aj naďalej posledných niekoľko desiatok vstupeniek, ktoré nájdete na TOMTO ODKAZE. Pokladňa bude otvorená 2 hodiny pred zápasom, vstup na tribúny bude umožnený od 15.00 h.

Ako ste už zrejme postrehli, o úvodné vhadzovanie sa postará legenda banskobystrického športu, niekoľkonásobný šampión, bojovník a podporovateľ nášho klubu – Vladimír „Dracula“ Moravčík. Ten tak zažije pred blížiacim sa DFN 8 rozlúčku s banskobystrickým publikom. Viac si o tom môžete prečítať v našom samostatnom článku.