V piatok 18. novembra vykorčuľujú zverenci trénera Jendeka na zápas 18. kola hokejovej Tipos extraligy. Pod Urpínom sa predstavia hokejisti trenčianskej Dukly, ktorá je zároveň naším tabuľkovým susedom.

Oba celky majú za sebou náročné stredajšie duely. Trenčín sa predstavil v oklieštenej zostave v košickej Steel aréne a napriek neľahkým okolnostiam dokázali s „oceliarmi“ relatívne držať krok. Tri body však ostali v metropole východu, keď Košice dokázali zvíťaziť 4:2. Naši hokejisti zviedli súboj proti nášmu rivalovi zo Zvolena a ako už istotne viete, hráči HKM dokázali vďaka silnej tretej tretine dokráčať za víťazstvom po výsledku 6:3.

Šanca na revanš

Naši hokejisti herne vo Zvolene nesklamali, aj keď konečný výsledok pôsobí navonok pomerne nelichotivo. Neprijateľný bol však spomínaný októbrový „výbuch“, keď sme Trenčanom podľahli na vlastnom ľade 0:6. Blížiaci sa duel tak dáva hráčom ideálnu príležitosť, aby nechali zabudnúť na túto prehru. Dukla nastupuje od úvodu sezóny na súperových klziskách a aktuálne im patrí predposledná, jedenásta priečka. A keďže nášmu tímu patrí momentálne desiate miesto, opäť pôjde o mimoriadne dôležitý duel. Trenčanov by mala hnať vpred aj ekipa ich priaznivcov, ktorí by mali pricestovať na náš štadión. Očakávať sa tak dá aj zaujímavá divácka atmosféra.

Nastúpi Lacouvee?

Kanadský gólman vo farbách Trenčína prežíva po svojom opätovnom príchode do Dukly vydarený ročník. V rámci bilancie úspešnosti zákrokov patrí medzi TOP 5 brankárov našej súťaže, keď dokázal zlikvidovať 92,11% striel. Dvakrát dokázal udržať čisté konto, v jednom prípade to bolo v spomínanom dueli proti nášmu celku a vynulovať dokázal aj Nové Zámky. Nepochybne patrí medzi azda najväčšie opory Trenčanov, no v nedávnom stretnutí na ľade Košíc nemohol pre virózu zasiahnuť do zápasového diania. Medzi tri žrde sa tak postavil iba 18-ročný Matej Vereš, ktorý pri svojej premiére pustil za svoj chrbát 4 góly.

Informácie pre fanúšikov

Úvodné buly nášho zápasu je naplánované na 17.30 h, vstup na tribúny bude umožnený návštevníkov duelu hodinu pred začiatkom. Samozrejmosťou bude tombola a prestávková súťaž, v rámci ktorej budeme súťažiť o hodnotné ceny od partnerov klubu.

Na zápas je aj naďalej dostupných ešte niekoľko vstupeniek, ktoré si môžete zaistiť v predstihu, z pohodlia domova – priamo na tomto odkaze. Lístky však bude možné zakúpiť aj v pokladni na zimnom štadióne, a to dve hodiny pred zápasom.

Pokiaľ by ste si duel chceli vychutnať prostredníctvom obrazového prenosu, k dispozícii bude stream od stávkovej spoločnosti TISPORT na adrese www.tipsport.sk. Pevne však veríme, že si nájdete cestu do banskobystrickej Tipsport arény a podporíte chlapcov osobne.