Október ponúkne fanúšikom hokeja množstvo zápasov a v piatok 7.10. sa naši priaznivci môžu tešiť na duel proti Dukle Trenčín. Prípadné víťazstvo by nás posunulo smerom k popredným priečkam ligovej tabuľky.

Na piatkový duel sme sa naladili víťazstvom v derby proti Zvolenu, ktoré bolo síce za dva body, no o to slastnejšie. Ešte 13 sekúnd pred koncom to s nami vyzeralo zle-nedobre, no Kristoff Kontos svojím prvým gólom v sezóne poslal duel do predĺženia, v ktorom rozhodol fantasticky hrajúci Brendan Troock. Jeho piaty gól v ročníku znamenal, že sme zvíťazili v treťom zápase v rade.

Trenčín na dne?

Hráčov trenčianskej Dukly postihol veľmi podobný osud, ako náš tím počas uplynulej sezóny. Pre rekonštrukciu ich štadióna hrajú v úvode sezóny na klziskách súperov a nelichotivá situácia sa odzrkadľuje aj pri pohľade na tabuľku. Trenčanom patrí po 6 kolách posledná priečka, keď dokázali vydolovať tri body pri prekvapivej výhre na ľade Popradu. Slávna značka Dukly tak dostáva rany pod pás, no zverenci trénera Dömeho skrývajú v sebe potenciál, ktorý nemožno podceňovať. V podobnom duchu sa vyjadril i niekdajší hráč Dukly, v súčasnosti náš obranca Matúš Holenda, ktorý v rozhovore pre náš web povedal: „Myslím si, že liga je vyrovnaná a každý môže vyhrať s každým. Už to nie je ako kedysi, keď boli favoriti a outsideri – teraz môže prekvapiť ktokoľvek.“

Veľká letná obmena

V Trenčíne po vlaňajšku neostal kameň na kameni a z mužstva odišlo až 16 hráčov, ku ktorým najnovšie pribudol aj talentovaný obranca Jakub Chromiak. Ten dal prednosť zámorskej OHL, v rámci ktorej bude obliekať dres tímu Sudbury Wolves, kde pôsobil vlani náš Dominik Jendek. Ďalšími výraznými stratami boli odchody Valenta, Chovana, Kudlu, Minárika, Tybora, Berishu a Bezúcha.

Naopak, do Dukly pribudli mená ako Ulrych, Ozols, Pietroniro, Razgals, Belluš, Thelin či navrátilci Čacho, LaCouvee a Rayen Petrovický. Najčerstvejším prírastok je Rob Flick, ktorý v minulosti krátko pôsobil vo Zvolene a ktorý nahradil švédskeho útočníka Heineröho.

Zmena nastala aj v realizačnom tíme a Trenčanov momentálne vedie spomínaný tréner Róbert Döme. Jeho asistentami sú Peter Frühauf spolu s Milanom Bartovičom.

Vzájomné zápasy z minulej sezóny

Štyri zápasy základnej časti a štyri zápasy predkola play-off. Dovedna až osemkrát sme nastúpili v uplynulej sezóne proti nášmu najbližšiemu súperovi. V oboch „prípadoch“ sme zaznamenali bilanciu 3:1 v náš prospech, teda v základnej časti sme zvíťazili trikrát a v predkole play-off, hranom na tri víťazné zápasy, sme ukončili sériu po štvrtom zápase. Zaujímavosťou je, že z ôsmych dueloch len v dvoch prípadoch padlo 6 a viac gólov (5:3 a 4:2).

Informácie pre fanúšikov

Úvodné buly stretnutia je naplánované na 17.30 h a stretnutie odvysiela TV TIPSPORT. Pre tých z vás, ktorí by chceli zažiť atmosféru piatkového duelu, je v predaji aj naďalej posledných niekoľko desiatok vstupeniek, ktoré nájdete na TOMTO ODKAZE. Pokladňa bude otvorená 2 hodiny pred zápasom, vstup na tribúny bude umožnený od 16.30 h.