Nedeľný duel proti Nitre mal byť čerešničkou na torte skvelého hokejového víkendu, no po nedávnej prehre proti Slovanu bude mať súboj proti Corgoňom špecifickú atmosféru.

Vo vzduchu budú visieť očakávania súvisiace s plným bodovým ziskom, ktoré by aspoň trochu napravili nesmelý štart do novej sezóny. Väčšina priaznivcov totiž očakávala, že po troch kolách nám v kolónke získaných bodov bude svietiť vyššie číslo než je tomu aktuálne. Ideálne na tom nie je ani náš súper, ktorý v piatok zaknihoval prvé víťazstvo v novom ročníku, keď pod Zobor pricestovali Košičania vedení trénerom Cemanom. Nitra napokon zvíťazila 3:2 a v tabuľke sú iba o jedno miesto za nami – na 10. priečke.

Zásadná obmena

Nitru po vlaňajšej finálovej sezóne „opustilo“ až deväť hráčov, medzi nimi viacerí kľúčoví či nádejní hokejisti. Fanúšikom na Slovensku určite neuniklo, že duo Nemec – Sýkora zažilo úspech na vstupnom drafte do NHL a momentálne sa v zámorí pripravujú na novú sezónu. Okrem nich za lepšími podmienkami odišli aj Vitaloš, Raskob, Baláž, Rockwood a Buček, ktorý je po predčasnom konci v KHL bez klubu. Do rodného Ruska sa vrátil Shepelev a do Levíc odišiel Rais.

V tíme však ostali „stálice“ ako Mezei, Bodák, Švarný a Pupák či útočníci Hrnka, Holešinský, Tvrdoň a Varga. Pod Zoborom zotrvala aj brankárska dvojica O´Connor a Honzík. Vedenie Nitry vhodne doplnilo káder o mix talentovaných mladých hokejistov a niekoľko legionárov. Najviac vyčnieva meno obrancu Prapavessisa, ktorého v roku 2014 draftoval do NHL tím Dallas Stars. Okrem neho sú to aj Donaghey a Knies. Talentovaných slovenských hráčov zastupuje trojica Lacka, Solenský a Myklukha, ktorý bol svojho času považovaný za draftovú nádej.

Víťazstvo potrebujú oba tímy

Po dvoch kolách mali hráči Nitry hrozivé skóre 2:10 a zverenci lotyšského trénera Sejejsa si čiastočne napravili renomé až v spomínanom piatkovom zápase proti Košiciam. Dnešný duel tak bude dôležitým aj z psychického hľadiska, pretože prípadná prehra by pre jeden z celkov mohla znamenať teoreticky aj 8-bodovú stratu na čelo tabuľky.

Vzájomné zápasy z minulej sezóny

Aj napriek tomu, že Nitra patrila dlhodobo medzi súperov, proti ktorým sa nám darilo, vlaňajšia sezóna priniesla v tomto ponímaní menší obrat. Corgoni sa radovali v rámci štyroch vzájomných stretnutí až trikrát, z toho dvakrát na našom ľade.

20.02.2022 HC ’05 Banská Bystrica – HK Nitra 3:4
14.01.2022 HC ’05 Banská Bystrica – HK Nitra 1:2
11.01.2022 HK Nitra – HC ’05 Banská Bystrica 2:5
10.10.2021 HK Nitra – HC ’05 Banská Bystrica 5:2

Informácie pre našich fanúšikov

Tribúny sa pre divákov otvárajú 1,5 h pred začiatkom stretnutia. Vstupenky si môžu fanúšikovia zakúpiť online alebo aj na mieste v deň zápasu, pokladňa bude otvorená 2 hodiny pred začiatkom stretnutia.

Všetky zásadné informácie nájdete v samostatnom článku NA TOMTO ODKAZE.