Po zhruba dva a pol týždňovej odmlke sa dnes naši hokejisti vrátia do kolotoča zápasov. Ten začne byť neúprosný a v priebehu 12 dní odohráme až sedem stretnutí, medzi nimi aj dohrávku na ľade Nových Zámkov. Sviatočná streda však prinesie meranie síl s Košicami, navyše opäť na ich ľade.

Náš dnešný súper má za sebou kratšiu, desaťdňovú pauzu. Pre oba celky tak môže byť úvod stretnutia o čosi náročnejší. „Oceliari“ síce odohrali počas reprezentačnej prestávky pohárové stretnutie na ľade Žiliny, vycestovali tam však s juniormi a tomu nasvedčoval aj záverečný výsledok 9:0 pre domácich.

Dnešný duel bude už druhým meraním síl oboch celkov, v prvom vzájomnom stretnutí v metropole východu dokázali hráči Košíc uspieť po výsledku 5:3. O výsledku vtedy rozhodli najmä presilové hry. Košičania v aktuálnom ročníku oslavujú storočnicu, čo sa rozhodne pretavilo aj do ich ambícií. Úvod sezóny ich zastihol v relatívne dobrej pohode, aktuálne im patrí 5. priečka so ziskom 26 bodov a stratou piatich bodov na vedúci Slovan Bratislava. Až 16 z 26 získaných bodov vydolovali práve na domácom klzisku. Našim hráčom sa v Košiciach nepodarilo zvíťaziť už trikrát za sebou, naposledy sme tam uspeli 28. februára 2020, teda v sezóne, počas ktorej sme mali nakročené k zisku štvrtého titulu.

„Oceliari“ majú v elitnej desiatke kanadského bodovania až trojicu hráčov, menovite sú to Michal Chovan s 19 bodmi (4+15), McPherson so 17 bodmi (4+13) a Klhůfek so 16 bodmi (11+5). Posledný menovaný je spolu so Samuelom Bučekom z Nitry aktuálne najlepším strelcom súťaže. Košičania majú vo svojich radoch aj gólovo najproduktívnejšieho obrancu Tanseyho, ktorý má na konte už 8 gólov. Tamojší realizačný tím sa však môže spoliehať aj na ruské duo Paršin-Pereskokov, či na nášho niekdajšieho hráča Mareka Bartánusa, ktorý taktiež zažíva dobrú sezónu.

Naše mužstvo sa aktuálne nachádza na 9. mieste tabuľky, avšak treba určite podotknúť fakt, že máme odohraté o tri zápasy menej a ako je dobre známe, všetky zápasy sme odohrali vonku. Z celkových 36 bodov, ktoré tak boli v hre, máme na konte rovnú polovicu, teda 18 bodov s vyrovnaným skóre 32:32. Vzhľadom na okolnosti sa tak určite nejedná o zlé výsledky, v Košiciach nás ale rozhodne čaká neľahký boj.

Aktuálne totiž máme druhú najhoršiu efektivitu zakončenia a zo striel smerujúcich na brány súperov sme v gól dokázali pretaviť len 8,38%. Tejto hrozivej bilancie sú si vedomí tréneri, aj hráči a spoločne poctivo pracujú na tom, aby sme začali premieňať šance. To by sa mohlo odzrkadliť aj v bodových zápisoch našich hráčov, medzi ktorými zatiaľ kraľujú Mitchell Fossier a Dávid Šoltés s 10 bodmi (5+5, resp. 2+8). Deväť bodov má na konte Chase Berger (5+4), ktorý nedávno oslávil 27. narodeniny, za ním nasledujú Ihnačák s 8 bodmi (3+5) a Mistele so ziskom 6 bodov (5+1).

Úvodné buly dnešného stretnutia je na programe o 16:00 h, duel opäť žiaľ odvysiela iba TV Tipsport.