Sviatok-nesviatok, hokejová Tipos extraliga má na programe svoje 49. kolo. V rámci neho vycestujeme do Liptovského Mikuláša, kde nás čaká súboj proti poslednému celku tabuľky.

Naši hráči sa na tento zápas naladili utorkovou výhrou proti Popradu, ktorému sme dokázali „nasúkať“ až sedem gólov. Niečo podobné sa nám podarilo proti „kamzíkom“ ešte v sezóne 2015/16, keď sme dokázali Poprad zdolať po výsledku 8:2. Hetrik vtedy vsietil náš kapitán a dlhoročný líder, Ivan Ďatelinka. V predvčerajšej prestrelke zaúradovala najmä dvojica Westin – Scherbak, ktorá mala prsty v troch góloch, podobne však dopomohol k víťazstvu útok vedený Alexom Tamášim, na krídlach s Kabáčom a Výhonským.

Na tri krále, o krok dále – aj v tomto duchu dnes zabojujeme na Liptove o ďalšie body, ktoré by nás opäť o čosi viac priblížili súperom pred nami. Aj naďalej sme totiž na 10. mieste tabuľky, avšak v tesnej blízkosti dvojice Dukla Trenčín a HC Grotto Prešov, ktorí sú pred nami. Na šieste miesto aktuálne strácame 8 bodov.

Náš dnešný súper neprežíva jednoduché obdobie. Momentálne ťahajú päťzápasovú sériu prehier, tá posledná prišla paradoxne proti nášmu mužstvu. Liptáci totiž od prehry 1:8 na našom ľade neodohrali žiadne ďalšie súťažné stretnutie. Mohli za to problémy s koronavírusom, pre ktoré tak mužstvo z konca tabuľky pauzovalo v dvoch súťažných kolách. Tréner Milan Jančuška navyše bojuje aj so zraneniami v jeho kádri a niektorí hráči mu budú v dnešnom stretnutí chýbať.

Okolnosti, aj forma nám hrá do karát. Určite však netreba súpera podceniť, aj Liptovský Mikuláš má vo svojom tíme kvalitu na každom poste. V obrane vyčnieva Sameli Ventelä, ktorý je s 20 bodmi šiestym najproduktívnejším obrancom súťaže. V dobrom svetle sa ukazujú aj obrancovia Shepelev a Varttinen, ktorí majú na konte po 4 góly. V ofenzíve dominuje skúsený Martin Kriška, ktorý o svojich kvalitách presviedčal aj počas pôsobenia u nás. V aktuálnom ročníku nazbieral už 22 bodov (11+11), čo je viac ako ktokoľvek z nášho kádra. Po 19 bodov majú na konte Petr Obdržálek (5+14) a Marek Hovorka (3+17), dvaja ďalší skúsení hráči. Zaujímavo sa ukazuje aj poľský útočník Kamil Walega s 12 bodmi (7+5).

Náš realizačný tím opäť čaká neľahká úloha, a to vynechať zo zostavy dvoch legionárov. Naposledy ostal „Čierny Peter“ v rukách Fossiera a brankára Weningera. Lenže Fossier je s 11 gólmi, spolu s Bergerom náš najlepší strelec. Obaja boli donedávna naši najproduktívnejší hráči, oboch však predskočil Nikita Scherbak, ktorý dosiahol na métu 20 bodov (5+15).

Liptovský Mikuláš patrí medzi najdisciplinovanejšie tímy v lige. Na konte majú najmenej trestných minút a aj najmenej dvojminútových trestov. Napriek tomu sú však v štatistike úspešnosti bránenia oslabení na chvoste, majú však o trošku lepšiu úspešnosť streľby ako my a majú aj lepšiu úspešnosť využívania presilových hier. V početných výhodách zaknihovali až 25 z celkových 70 gólov, ktoré v aktuálnom ročníku zaznamenali. Kľúč k úspechu tak bude naša disciplína a premieňanie streleckých príležitostí. V týchto aspektoch však vykazujeme zlepšenie, preto verme, že nadviažeme na tento trend a aj na celkovú zlepšenú formu z ostatných stretnutí.

Zo zdravotných dôvodov dnes nebude môcť nastúpiť do zápasu štvorica hráčov Ivan Ďatelinka, Adam Žiak, Martin Bdžoch a Dávid Šoltés. Zápasovú zostavu uverejníme o 16:00 h na našich sociálnych sieťach.

Samotné stretnutie začne o 17:00 h, odvysiela ho opäť iba TV Tipsport, napriek tomu veríme, že podporíte chlapcov aspoň na diaľku a oni na oplátku privezú domov plný počet bodov.