Najvyššia hokejová súťaž pokračuje v piatok 20. januára svojím 31. kolom a naši hokejisti vycestujú až do Nových Zámkov. Tam na nich čaká súper z kategórie TOP5, a tak máme pred sebou neľahkú úlohu. V našom prvom tohtosezónnom vystúpení na ľade Novozámčanov prišiel náš triumf, no podarí sa nám to zopakovať?

Hráči by radi dali zabudnúť na nedávnu prehru proti Mikulášanom, ktorá začala prichádzať až od druhej tretiny. Tú prvú sme totiž ovládli a vďaka gólom Jendeka, Gašpara a Kontosa mal náš tím po dvadsiatich minútach komfortný, trojgólový náskok. Liptáci sa v druhej tretine vrátili do zápasu gólmi Saariho a Venteläho, aby v tretej tretine strhli vedenie na svoju stranu a po zásahoch Saariho a Vankúša doviedli duel do víťazného konca.

Súboj českých brankárov?

S veľkou pravdepodobnosťou sa dočkáme ďalšieho súboja dvoch českých brankárov, ktorí sú pre svoje tímy oporami. Naše bránkovisko háji od svojho príchodu Jakub Sedláček, ktorý zasiahol do 14 stretnutí. Deväť z nich doviedol do víťazného konca, v priemere inkasuje 2,5 gólu na zápas a celkovo zastavil podľa zväzových štatistík až 443 zo 478 striel súperov. Vďaka tomu má brilantnú 92,68% úspešnosť zákrokov a v súťaži je tak v tejto štatistike nateraz iba 5 lepších brankárov.

Medzi nimi je však aj novozámocký Pavel Kantor, rodák z Českých Budějovíc. Ten pred sezónou posilnil mužstvo z juhozápadu Slovenska a na nedostatok minutáže sa rozhodne nemôže sťažovať. Kantor totiž zasiahol do všetkých 36 stretnutí „býkov“ a dá sa povedať, že aj vďaka jeho výkonom Novozámčania dlhú dobu „okupovali“ popredné priečky. Brankár s bohatými skúsenosťami z najvyššej českej ligy v priemere inkasuje 2,42 gólu na zápas a zastavil až 93,01% všetkých pokusov, ktoré smerovali do priestorov jeho brány.

Vzájomné stretnutia

Proti Novým Zámkom máme v tejto sezóne za sebou iba dva vzájomné zápasy. V jednom prípade, ako už bolo spomenuté, sme dokázali zvíťaziť a stalo sa tak v októbri, kedy sme získali tri body na súperovom ľade. Novozámčania nám to dokázali oplatiť pred necelými dvomi mesiacmi, a hoci sme v domácom vystúpení viedli v 7. minúte po góloch Tamášiho a Bjorkunga 2:0, napokon bol z toho „iba“ bod za prehru po samostatných nájazdoch. Išlo vtedy o prvé vystúpenie trénera Sheddena na našej lavičke a Zámčanom v tom čase patrila ešte prvá priečka tabuľky.

Informácie pre fanúšikov

Dnešný duel 31. kola začína o 18. hodine a duel odvysiela prostredníctvom svojej stránky stávková kancelária TIPSPORT. V domácom prostredí sa predstavíme už v nedeľu, kedy privítame na našom ľade Poprad. Na stretnutie nastúpime v retro dresoch, vstupenky nájdete TU.