Starý rok 2020 sme síce zakončili prehrou, ale nový rok 2021 sa pokúsime otvoriť víťazne. V pondelok (4.1.) sa predstavíme na zvolenskom ľade proti HC 07 Detva.

S týmto súperom sme sa počas aktuálnej sezóny stretli trikrát a vždy sme sa radovali z minimálne dvoch bodov. Najskôr sme vyhrali 3:1, následne 4:3 po samostatných nájazdoch a naposledy 3:2 po predĺžení. Alexovia – Tamáši a Breton, strelili v týchto troch dueloch po dva góly. S Detvou budeme hrať ešte 22. januára a 2. marca. Najskôr pod Poľanou, potom vo Zvolene.

Každopádne, Detva sa nachádza v dobrej forme. V tabuľke jej patrí štvrtá pozícia, získala 46 bodov, čo je iba o niekoľko menej ako má vedú Poprad. Skóre 83:64 hovorí o štvrtej najlepšej ofenzíve a rovnako tak štvrtej najlepšej defenzíve. Ján Sýkora získal devätnásť bodov (10+9), Jonathan Charbonneau má len o jeden menej (10+8). Obranca River Rymsha si pripísal trinásť asistencií, o jednu menej ich má Peter Valent, ten dominuje v štatistike +/- (+12). Brankár Tomas Sholl chytá veľmi dobre, pokryl už 93,30% striel súperov. Z desiatich decembrových stretnutí vyhrala Detva až osem, nestačila iba na nás a Zvolen. Aj to bolo mimo riadneho hracieho času, čiže brala po bode. Nazbieral 26 z možných 30 bodov.

HC ´05 Banská Bystrica je v tabuľke na jedenástej pozícii s 23 bodmi, iba tri strácame na desiaty DVTK Jegesmedvék Miškolc. Pozitívna bilancia vzájomných stretnutí hrá samozrejme v náš prospech, ale na to sa nemôžeme spoliehať. Počas decembra „Barani“ z desiatich duelov vyhrali iba tri a len s Trenčínom to bolo za tri body. Naposledy sme nestačili na Liptovský Mikuláš, predtým ale zobrali bod Zvolenu. Nedávno odišiel do zámoria do kempu v AHL obranca Hunter Drew, v našom tíme nepokračuje už ani Josh Winquist. Najproduktívnejším hráčom zverencov trénera Chudého tak je Alex Breton s 20 bodmi (6+14), ktorý dominuje aj asistenciám. O sedem gólov sa postaral Matt Mistele, šesť ich má okrem Bretona aj Martin Faško-Rudáš, ten je na čele štatistiky +/- (+2). V poslednom období chytal hlavne Filip Belányi, kryl 91,03% striel.