PREVIEW: Proti Detve nastúpime znova po 16 dňoch, Lamper odohrá svoj 400. zápas

Po výhre na ľade DVTK Jegesmedvék Miškolc pokračujeme nedeľným stretnutím proti Detve. Úvodné buly vo Zvolene je naplánované na 17:00, stretnutie naživo vysiela TV Tipsport.

Prvýkrát v sezóne sa „Barani“ predstavili v maďarskom Miškolci, odkiaľ sme sa vracali spokojní po solídnom výkone a hlavne výhre 4:1, o ktorú sa najväčšou mierou pričinili kanadskí obrancovia Hunter Drew a Alex Breton. Prvý menovaný strelil gól a pri jednom asistoval, druhý ku gólu pridal dokonca dve asistencie. Výbornú bilanciu ale mali aj Patrik Lamper (1+1) a Josh Winquist (0+2). O úvodný presný zásah sa postaral Dominik Sojka. Jeho spoluhráči ubránili oslabenie z nášho pohľadu 3 na 5. Mladík naskočil z trestnej lavice, puk mu prihral Lamper, ktorý ho skvele získal v obrannej tretine a center pomýšľajúci na účasť na MSJ v Edmontone, samostatný únik zakončil strelou švihom. Prekonal gólmana Kissa, vsietil svoj prvý gól na seniorskej úrovni počas jeho 43 stretnutia v Extralige. V prostrednej časti hry skóre zvýšil Lamper. V treťom dejstve síce Jordan vykresal iskierku nádeje pre DVTK, avšak Drew a Breton v závere poistili tri body.

Našim najproduktívnejším hráčom je obranca Hunter Drew s dvanástimi bodmi (6+6), Josh Winquist ich má deväť za samé asistencie. Brankár Ádam Vay pokryl 89,57% striel súperov. V tabuľke ale ostávame na desiatej priečke so ziskom jedenástich bodov. Detvania v poslednom stretnutí prehrali doma nad Slovanom, no aj tak sú na slušnom piatom mieste s 19 bodmi pri skóre 37:34. Tímovým štatistikám dominuje kanadský krídelník Jonathan Charbonneau, pretože získal trinásť bodov, strelil osem gólov a pridal aj päť asistencií. V +/- je už na cifre +9. Brankár Tomas Sholl podáva skvelé výkony, chytil 92,70% striel.

Naposledy sa HC ´05 Banská Bystrica a HC 07 Detva proti sebe postavili len nedávno a síce 6. novembra 2020, kedy „Barani“ vyhrali 3:1.

Slovenský útočník Patrik Lamper odohral proti DVTK svoj 399. zápas v najvyššej slovenskej súťaži za HC ´05 Banská Bystrica. V nedeľu proti Detve bude môcť zaokrúhliť číslo na jubilejných 400. Celkovo má medzi slovenskou elitou na konte 407 stretnutí, osem ich odohral v drese HK Orange 20. V tabuľke si môžete pozrieť hráčov s najvyšším počtom štartov v našom tíme.

2020-11-21T18:33:32+01:0021 novembra, 2020|A mužstvo|