Nabitý tohtotýždňový program ukončíme v nedeľu na ľade Michaloviec, kde je úvodné buly o 16:00 a stretnutie naživo vysiela TV Tipsport.

Naposledy sme v piatok nestačili na Nové Zámky. V prostrednej časti hry sa presadili Martin Faško-Rudáš a Michal Kabáč. Vedenie 2:0 sme ale nedokázali udržať. Náš bývalý obranca Peter Mikuš do druhej prestávky znížil a v treťom dejstve sa trafili Janne Seppänen aj Petr Obdržálek, ktorý v 57. minúte stanovil konečný výsledok 3:2 pre Novozámčanov. Tréner Norbert Javorčík preto neskrýval sklamanie.

„Som smutný z prehry po výkone, ktorý bol z našej strany podľa mňa dobrý. V tomto zápase sme predviedli veľa pozitívnych vecí, takže sa na to treba pozerať aj z tejto stránky. Chýbal nám gól v hre piatich proti piatim. Navyše, inkasovali sme dva góly počas oslabenia, takže aby sme mohli naplno bodovať, museli by sme byť stopercentní v oslabeniach a pridať gól v hre 5 na 5,“ hodnotil 46-ročný kouč. Značným problémom „Baranov“ v prebiehajúcej sezóne je strelecká efektivita. Doposiaľ sa naši hráči postarali iba o osemnásť presných zásahov, čo je po Liptovskom Mikuláši najhoršie číslo. Odohrali sme osem stretnutí, vyhrali iba dva.

Michalovce odohrali deväť zápasov, získali trinásť bodov a vzhľadom na predsezónne posilňovanie nemôžu byť spokojní s aktuálnou šiestou priečkou. Prehrali posledné tri stretnutia, proti Popradu, Nitre aj Slovanu Bratislava. V novemberi nastúpili štyrikrát, bodovali len proti DVTK (3:2pp). Najproduktívnejší hráč Samuel Takáč získal desať bodov, Christophe Lalancette a Jordon Southorn majú o jeden menej, náš bývalý kanadský obranca ale zatiaľ čaká na gól. V sobotu klub ohlásil novú posilu, stal sa ňou útočník Juraj Majdan.

Proti Dukle sa Banskobystričania v tejto sezóne už predstavili v rámci Tipsport Kaufland Cupu. Najskôr sme síce vyhrali, lenže v neslávnej odvete stratili náskok a z turnaja vypadli vo štvrťfinále. Rovnako tak sa títo dvaja súperi proti sebe postavili 4. októbra v Tipos Extralige, Michalovce zvíťazili 5:4.