Nabitý januárový program pokračuje v nedeľu (10.1.2021), kedy sa postavíme proti tímu HK Dukla Ingema Michalovce. Priamy prenos na TV Tipsport začína krátko pred 17:00. Bude to už náš piaty vzájomný zápas v prebiehajúcej sezóne.

Dvakrát sme sa s Michalovcami stretli v rámci Tipos Extraligy a dvakrát aj v Tipsport Kaufland Cupe. Zaujímavé je, že na lavičke súpera vždy stál súčasný tréner nášho tímu, Miroslav Chudý. Každopádne, v lige sme raz prehrali (4:5) a v jednom prípade vyhrali (6:4). V polovici novembra sa blysol štyrmi gólmi a jednou asistenciou Hunter Drew. Čo sa týka pohárovej súťaže, tak v nej sme najskôr súpera porazili 2:1, no odvetu prehrali nešťastne 4:6 po predĺžení.

V piatok ale Banskobystričania podali slabý výkon proti Novým Zámkom a prehrali 1:4. Tréner Miroslav Chudý bol po stretnutí razantný v hodnotení: Slová sa mi hľadajú veľmi ťažko. Nechcem povedať niečo zlé, pretože náš výkon, ak vôbec spĺňal nejaké kritériá, tak prvoligové. Bola to jedna veľká katastrofa. Pri hokeji som už dlho, ale takto slabo som svoje mužstvo ešte hrať nevidel. Po prvej tretine sme si povedali, že musíme pridať, takto hrať nemôžeme. Neboli tam emócie, nič. Nakoniec bola prvá tretina najlepšia. Ja som šiel úplne dole, tam nepomohol krik ani pekné slovo. Výkon bol katastrofálny, bez emócii či nasadenia. Vyzerali sme ako keby sme sa prvýkrát stretli. Som nahnevaný, keď to mám povedať slušne,“ hovorí Chudý.

Podľa všetkého najsvetlejším javom bol Dalibor Dvorský. Vo veku 15 rokov, 6 mesiacov a 24 dní sa stal druhým najmladším hráčom v histórii najvyššej slovenskej súťaže a podal slušný výkon: „To je ten paradox, že príde 15-ročný hráč a patrí k našim najlepším. Ako je to možné?! Samozrejme, všetka česť, že takto naskočil. Vlastne ešte na rozcvičke sme čakali na ostaršenie, takže sme nevedeli, či bude hrať. Skočil do toho rovnými nohami a na ten vek sa úlohy zhostil veľmi dobre. Je to jediný svetlý moment v zápase,“ nechal sa počuť Chudý.

HC ´05 Banská Bystrica ostáva na jedenástom mieste, kde má na konte 23 bodov, iba tri strácame na desiaty DVTK Jegesmedvék Miškolc. Z posledných trinástich duelov sme vyhrali iba tri a len s Trenčínom to bolo za tri body. Najproduktívnejším hráčom zverencov trénera Chudého tak je Alex Breton s 22 bodmi (6+16), ktorý dominuje aj asistenciám. O osem gólov sa postaral Matt Mistele, šesť ich má okrem Bretona aj Martin Faško-Rudáš, ten je na čele štatistiky +/- (+4). V poslednom období chytá hlavne Filip Belányi, kryl 89,50% striel. Zaujímavé stretnutie to bude pre nášho nového hráča Martina Bdžocha, ktorý debutoval už proti Novým Zámkom.

HK Dukla Ingema Michalovce je v tabuľke na siedmom mieste, nazbierala 44 bodov. Predsezónne ciele klubu sa zatiaľ nedarí napĺňať, ale čo nie je, ešte môže byť. Od začiatku decembra Michalovce vyhrali sedem zápasov, prehrali štyri. Naposledy zdolali Slovan Bratislava (3:2sn) a predtým taktiež DVTK (3:0). Najproduktívnejší hráč Christophe Lalancette nazbieral 24 bodov (12+12), je zároveň najlepším strelcom. Obranca Jordon Southorn si pripísal na konto už 17 asistencií. V štatistike +/- dominuje Vladimír Mihalik (+8). Tomáš Tomek pokryl 92,55% striel súperov.