Hokejová Tipos extraliga pokračuje v nedeľu už svojím 32. kolom a náš tím čaká domáci duel s tabuľkovým susedom. Pod Urpín pricestujú Popradčania, ktorí sú naším súperom v boji o 6. miesto po základnej časti. Na stretnutie nastúpime v retro dresoch a vzhľadom na to, že nasledujúci domáci duel odohráme až 17.2., veríme, že dnes budete chcieť byť pri tom! 

Oba celky sú na tento duel naladené víťazne, zatiaľ čo „kamzíci“ zdolali pod Tatrami Košice a pripísali si tretiu výhru v rade, naši hokejisti dokázali zdolať Nové Zámky na ich ľade. Stačili nám na to tri góly, o ktoré sa postarali Sukeľ, Výhonský a Bíreš. Obranca Patrik Bačik zaznamenal dve asistencie, Branden Troock stretnutie nedohral.

Ide o veľa

Mnohým sa to nemusí zdať, ale vo veľkom je testovaná aj psychická odolnosť hráčov. Prakticky každé stretnutie je mimoriadne dôležité a každá strata bodov nesie so sebou následky. Duel proti „kamzíkom“ bude ďalším testom odolnosti, obom celkom ide vskutku o veľa. Základná časť sa už kráti a boj o šieste miesto, zaručujúce účasť vo štvrťfinále play-off, sa zintenzívňuje.

Deje sa tak popri zaváhaniach Michaloviec, ale aj Nových Zámkov, ktoré sú na šiestom, respektíve piatom mieste, no najväčší boj je to momentálne medzi nami a práve Popradčanmi. Rovnako ako my, aj náš dnešný súper má na konte 54 bodov a strata na šieste Michalovce sú tri body.

Popradu je čo vracať

Podtatranci sú súperom, s ktorým sme sa v rámci aktuálnej sezóny stretli už štyrikrát. V jednom prípade sme dokázali triumfovať, stalo sa tak na popradskom ľade, vďaka nevídanej, šesťgólovej tretej tretine, ktorá nám priniesla celkovú výhru 7:3. Okrem toho sme však trikrát ťahali za kratší koniec, naposledy medzi sviatkami, kedy „kamzíci“ zvíťazili pod Urpínom 4:1. Svoj prvý hetrik v kariére vtedy zaznamenal Dávid Skokan. Nášmu priamemu súperovi v boji o play-off tak máme čo vracať, čo opäť pridáva na dôležitosti zápasu.

Informácie pre fanúšikov

Viacerí ste už určite zachytili, že na stretnutie proti Popradu nastúpime v špeciálnej edícii RETRO dresov. O úvodné buly sa v sprievode mladých „baranov“ zo 6. hokejovej triedy postará vnuk Jána Lehockého, ktorý v minulosti výraznou mierou prispel k rozvoju hokeja v Banskej Bystrici. Viac informácií nájdete v tomto našom článku.

Ocenené budú aj ďalšie osobnosti banskobystrického hokeja, a to všetko pred televíznymi kamerami, nakoľko duel odvysiela RTVS ŠPORT. Úvodné buly je na programe už o 16. hodine, preto prosíme našich priaznivcov, aby si našli cestu na tribúny v časovom predstihu. V predaji je stále niekoľko desiatok vstupeniek, ktoré nájdete na tomto odkaze.

Cez prvú prestávku si 6. HT zahrá krátky zápas, počas tej druhej je na programe už tradičná súťaž TRAF A LEŤ o poukaz v hodnote 500€ na dovolenku od spoločnosti BB TRAVEL. Opäť nebude chýbať ani tombola o skvelé ceny.