V piatok sa hráči HC ´05 Banská Bystrica vydajú na cestu do Nitry, kde odohrajú stretnutie s tamojším klubom, ktorý bol za posledné sezóny našim tradičným súperom v play-off.

Počas aktuálneho ročníka sa ale proti „Corgoňom“ postavíme vôbec prvýkrát. V zatiaľ poslednom stretnutí sa „Barani“ nedostali k trom bodom. Proti Košiciam síce po dvoch góloch navrátilca do zostavy Matta Misteleho viedli 2:0, ten prvý bol jubilejný 2200. v podaní HC ´05 v základnej časti, lenže „Oceliari“ skóre v závere riadneho hracieho času vyrovnali a v predĺžení rozhodol Vrábeľ: „Siahali sme na tri body, ale Košice to v závere zvrátili. Je to škoda, mali sme to na dosah, ale musíme sa odraziť od toho, čo sme robili dobre. Podržal nás brankár, držali sme to 55 minút, no v oslabeniach sme si to pokazili. Potrebujeme každý jeden bod. Mali sme na dosah tri, ale musíme sa z toho poučiť,“ hodnotil kapitán Ivan Ďatelinka.

V tabuľke tak naďalej ostávame na jedenástom mieste so ziskom šestnástich bodov. Vôbec prvýkrát sme prehrali v predĺžení či nájazdoch.Našim najproduktívnejším hráčom je kanadský útočník Josh Winquist, ten zaznamenal osemnásť bodov za dva góly a šestnásť asistencií. Obranca Hunter Drew vsietil osem gólov, pridal sedem prihrávok. Ďalší bek, Alex Breton, sa dostal na dvanásť bodov (3+9). V štatistike +/- sú v kladných číslach iba Martin Faško-Rudáš (+2) a Daniel Demo (+1). Naposledy podal veľmi dobrý výkon brankár Ádam Vay, ale jeho percentuálna úspešnosť zákrokov je stále iba 88,89%.

HK Nitra sa v tabuľke nachádza na druhom mieste so ziskom 36 bodov. Vyhrala už jedenástich stretnutí, všetky v riadnom hracom čase. Sedemkrát ťahala za kratší koniec povrazu, trikrát z toho získala aspoň bod. Momentálne skóre „Corgoňov“ je 67:59. Ide o druhú najlepšiu ofenzívu, avšak lepšiu defenzívu má sedem tímov. V decembri Nitra hrala trikrát von, proti Slovanu, Trenčínu a Zvolenu získala dva body, ale v jednom domácom stretnutí porazila Nové Zámky. Marek Tvrdoň nazbieral už 21 bodov (9+12), ale nedominuje medzi gólmi ani asistenciami. Najlepším strelcom je totiž náš bývalý hráč Tomáš Hrnka (11 gólov), vyniká aj v štatistike +/-, kde má +8 a najviac prihrávok zaznamenal ďalší ex-hráč Banskej Bystrice, Jacob Cardwell (13). Brankárska jednotka Evan Cowley zaznamenala 90,85% úspešnosť zákrokov. V nitrianskom kádri sú ešte ďalšie známe mená s minulosťou pod Urpínom ako Adam Nagy či Andrej Šťastný.