Štvrťfinálová séria našich hokejistov napíše v nedeľu a v pondelok svoje tretie a štvrté pokračovanie. Na Spiš pocestujeme za nerozhodného stavu 1:1 a základné matematické pravidlo hovorí o tom, že minimálne jedno víťazstvo by bolo potrebné uchmatnúť. Kľúčom k tomu však bude maximálna disciplinovanosť a čo najmenší počet vylúčení na našej strane.

V priebehu dvoch domácich zápasov sme inkasovali osemkrát, z toho až šesť gólov padlo počas súperových presiloviek. Kameň úrazu je tak viac než jasný a v tomto duchu to po 2. stretnutí vnímal aj kapitán tímu, Ivan Ďatelinka: „Nesmieme faulovať, majú výborné presilovky a za to nás trestajú. Bolo tomu tak v oboch zápasoch. Keď si na to dáme pozor, tak v hre 5 na 5 budeme lepší.“

Ešte predtým sa v podobnom duchu vyjadril aj Alex Tamáši: „Spišiaci majú výborné presilovky, potvrdili to v oboch dueloch, takže musíme sa vyvarovať faulov a hrať našu hru.“

Spišskonovoveské peklo?

Už teraz je prakticky jasné, že v Spiš Aréne nás čaká nehostinné, priam až búrlivé prostredie, kde bude s určitosťou niekoľko tisícok divákov hnať dopredu tamojšie „rysy“. Eufória z postupu medzi najlepšiu osmičku, historicky prvé víťazstvo v play-off, vyrovnaný stav série a vypäté emócie z dvoch domácich zápasov zaručia, že pôjde o menšie peklo. Sociálne siete nášho súpera prezradili, že už počas sobotného dňa bolo predaných 4000 vstupeniek z celkovej kapacity zhruba 5500 miest.

To však môže byť teoreticky voda na náš mlyn, nakoľko aj v základnej časti častokrát z našich hráčov spadla akási ťarcha a na súperových klziskách sa nám mimoriadne darilo. Navyše, minimálne v nedeľnom zápase budú môcť zverenci trénera Sheddena rátať s podporou nášho fanklubu, ktorý organizuje autobusový výjazd. Pre viac informácií odporúčame navštíviť FB stránku Bystrických anjelov.

Spoločné sledovanie v ’05ke

Pokiaľ nemáte možnosť vycestovať priamo na Spiš, no radi by ste si stretnutia našich baranov vychutnali v kruhu známych či ďalších fanúšikov nášho klubu, prijmite pozvanie do reštaurácie Sport Pub ’05ka, ktorá je súčasťou Tipsport Arény.

Príďte už od 16.30 h (v nedeľu od 17.30 h) a v prípade výhry čaká všetkých návštevníkov tradičná Urpiner 10ka na účet podniku. Ochutnať tiež môžete z nového a chutného A la carte menu.

Oba zápasy môžete sledovať v TV a tak podporiť Baranov na diaľku, v nedeľu zápas odvysiela Tv stanica Šport2 a v pondelok RTVS Šport.

Vo štvrtok ďalšie domáce stretnutie

Bez ohľadu na výsledok dvojzápasu z novoveského ľadu je už teraz jasné, že séria sa ešte vráti pod Urpín. Stane sa tak vo štvrtok 23. marca, preto určite pozorne sledujte naše sociálne siete, kde budeme informovať o spustení predpredaja.

Aj naďalej platí, že iba SPOLU SME NEZASTAVITEĽNÍ….