Najvyššia hokejová súťaž pokračuje v utorok 30. kolom a pod Urpínom sa tentokrát predstavia hokejisti Liptovského Mikuláša. Duel napokon odvysiela aj verejnoprávna RTVS, čo posunulo začiatok úvodného buly na 18.00 h.

Naši hráči naďalej držia sériu výhier, ktorú sa im podarilo natiahnuť víťazstvom nad Zvolenom už na štyri zápasy. Dôležité je však najmä to, že v tabuľke strácame už iba tri body na šieste Michalovce, hoci „líšky“ majú oproti nám ešte zápas k dobru.

Situácia na Liptove

Naším najbližším súperom budú hokejisti Liptovského Mikuláša, ktorým aktuálne patrí desiate miesto. Momentálne majú pred posledným Prešovom sedembodový náskok, ktorý húževnatému tímu dodáva na hokejky pokoj. To sa ukázalo aj v ich poslednom vystúpení, ktoré odohrali na popradskom ľade – Michal Valent totiž druhým čistým kontom v sezóne doviedol Liptákov k cennému víťazstvu v podtatranskom derby. Zverenci trénera Bokroša by určite radi zabojovali o účasť v predkole play-off, čím by sa vyhli záchranárskym prácam.

Oplatíme súperovi prehru zo záveru roka?

O spomínanej húževnatosti či bojovnosti Mikulášanov by vedel rozprávať nejeden tím v súťaži. Svoje o tom vedia aj naši hráči, pre ktorých sú tieto merania síl výzvou. Naposledy boli Liptáci nad naše sily, stalo sa tak v samom závere kalendárneho roka 2022. Bokrošov tím vtedy dokázal na domácom ľade zvíťaziť 5:2.

Aj vzájomná bilancia doterajších štyroch zápasov hovorí o vyrovnanosti. Náš súper uspel dvakrát v riadnom hracom čase, zatiaľ čo my raz a v jednom prípade rozhodli o našom triumfe nájazdy.

Informácie pre fanúšikov

Začiatok zápasu sa vzhľadom na televízny prenos posúva na 18. hodinu. Pevne však veríme, že oveľa radšej zažijete tento duel na vlastnej koži a vytvoríte hráčom krásnu atmosféru, ktorá im dopomôže k natiahnutiu víťaznej série.

Vstupenky si už tradične môžete kúpiť v online predpredaji alebo v pokladni Tipsport Arény (najskôr dve hodiny pred štartom zápasu). Aj tentokrát sa môžete tešiť, vďaka spolupráci s našimi partnermi, na tombolu a skvelé súťaže o zaujímavé ceny.