Nedele neodmysliteľne patria hokeju a v tomto duchu sa bude niesť aj tá aktuálna. Pod Urpín totiž pricestujú hráči HK Poprad, ktorí neokúsili chuť víťazstva už v troch zápasoch v rade.

Naopak, naši hokejisti sa na tento duel naladili výhrou na ľade druhých Nových Zámkov. Víťazstvo sa začalo rodiť už v prvej tretine, kedy ukázal svoje šikovné ruky Tamáši. V druhom dejstve si otvoril tohtosezónny strelecký účet Sukeľ, na ktorého gól odpovedali domáci hneď v úvode tretej tretiny po zakončení Ondrušeka. Bol to však napokon jediný presný zásah z hokejok Zámčanov a pri ich hre bez brankára stanovil skóre na konečných 1:3 Bíreš.

Duel tabuľkových susedov

Aj spomínaná trojzápasová séria prehier nášho súpera sa podpísala na tabuľkovom umiestnení Popradčanov. Tým patrí po deviatich kolách 9. priečka so ziskom 11 bodov, čo je o bod menej ako majú naši hráči. Hráči Popradu však pricestujú s pozitívnou gólovou bilanciou, ich skóre je totiž 29:27. O vstrelené góly sa pri tom postaralo až 13 rôznych hráčov, najviac presných zásahov má na konte päťgólový Záborský.

Množstvo zmien v kádri

V Poprade rovnako ako v ďalších kluboch počas leta neostal kameň na kameni a spod Tatier odišlo až 16 hráčov, ku ktorým sa dokonca pridali aj dve predsezónne posily – Soberg s Likhotnikovom. Medzi odídencami bol samozrejme aj draftovaný Filip Mešár, či brankári Tomek s Todykovom.

Do kádra však pribudli úradujúci šampióni Yogan s Petersom, či spomínaný Záborský a skúsení hráči Bokroš, Kotvan, Paukovček a náš bývalý útočník Miloš Bubela.

Vzájomné zápasy z minulej sezóny

Až šesť vzájomných stretnutí z minulej sezóny ukazuje, že bilancia bola vzácne vyrovnaná a oba tímy si pripísali po tri výhry. Hneď v 2. kole sme triumfovali pod Tatrami, no Popradčania nám prehru oplatili rovnakou mincou a v mikulášskom kole zvíťazili na našom ľade. Od toho momentu platilo „môj dom, môj hrad“ a dvakrát sme zvíťazili v domácom prostredí, na čo Poprad odpovedal dvomi výhrami na svojom ľade.

08.03.2022 HK Poprad – HC ’05 Banská Bystrica 4:3
01.02.2022 HK Poprad – HC ’05 Banská Bystrica 2:1
30.01.2022 HC ’05 Banská Bystrica – HK Poprad 4:0
04.01.2022 HC ’05 Banská Bystrica – HK Poprad 7:3
07.12.2021 HC ’05 Banská Bystrica – HK Poprad 2:6
26.09.2021 HK Poprad – HC ’05 Banská Bystrica 2:4

Informácie pre fanúšikov

Úvodné buly stretnutia je naplánované na 16.30 h a zápas 10. kola odvysiela opäť TV TIPSPORT. Pre tých z vás, ktorí by radi podporili hráčov osobne, je v predaji aj naďalej dostatok vstupeniek, ktoré nájdete na TOMTO ODKAZE. Pokladňa bude otvorená 2 hodiny pred zápasom, vstup na tribúny bude umožnený od 15.30 h.

Návštevníci zápasu sa opäť budú môcť tešiť na tombolu a prestávkové súťaže, v ktorých sa bude súťažiť o hodnotné ceny od našich partnerov.