V piatok 4. novembra je pred nami už 15. kolo Tipos extraligy, v rámci ktorého pocestujeme pod Zobor, kde na nás budú čakať hráči Nitry. Úvodné buly je na programe o 18. hodine a náš súboj odvysiela aj RTVS.

Október sme odštartovali výhrou v derby proti Zvolenu a uzavreli sme ho prehrou proti bratislavskému Slovanu. Obhajca titulu preukázal svoje kvality a pod Urpínom zvíťazil rozdielom triedy. Brankár Filip Belányi musel čeliť až 43 strelám súpera, ale strelecky aktívni boli aj naši hráči, ktorí vyslali na Coreaua 38 pokusov.

Dôležitý zápas pre ďalší vývoj

V jednom z rozhovorov prezradil Alex Výhonský, že on i jeho spoluhráči by radi uspeli najmä z úplne jednoduchého dôvodu – body potrebujeme ako soľ. „Potrebujeme body a získať si potrebnú pohodu na hokejky, aby sa to potom prenieslo konečne aj na domáce zápasy,“ povedal po štvrtkovom tréningu náš útočník.

Situácia v tabuľke je nasledovná – našim hokejistom patrí 10. miesto so ziskom 15 bodov, kdežto Nitra sa nachádza na 8. priečke a na konte majú o 4 body viac. Prípadnou výhrou by sme sa tak dotiahli bližšie k nášmu piatkovému vyzývateľovi. Pozitívom na nevydarenom úvode sezóny ostáva fakt, že na klziskách súperov máme vynikajúcu bilanciu – dokázali sme zvíťaziť v Prešove, v Nových Zámkoch i v Michalovciach.

Reč čísel

Strelecké trápenie. Aj to je jedna z príčin nášho nelichotivého postavenia v tabuľke. V doterajšom priebehu aktuálnej sezóny sme vyslali na brány súperov podľa zväzových štatistík dovedna 434 striel. Spomedzi všetkých celkov je to štvrtý najlepší počin, no efektivita streľby nás radí na predposledné 11. miesto – využili sme 7,6% našich pokusov.

Nitra je v tomto smere o čosi lepšia, jej hráči premenili 8,58% streleckých pokusov. Rovnako tak platí aj fakt, že náš vzájomný duel bude súbojom dvoch celkov, ktoré zaznamenali najmenej gólov v sezóne. Naši hráči rozvlnili sieť 33-krát, Nitra dala dokonca o gól menej.

Mierne navrch máme v štatistike využitia presilových hier. Zatiaľ čo naši hráči využili 16,67% početných výhod, „corgoni“ iba 13,33%. Práve nácviku presiloviek sa pomerne intenzívne venovali zverenci trénera Jendeka počas týždňa.

Dva body z prvého duelu

Zaujímavé meranie síl ponúkol prvý tohtosezónny vzájomný zápas. Ten sa odohral v rámci 4. kola na našom ľade a diváci videli štyri góly – zhodne po dva z oboch strán a o osude zápasu rozhodli samostatné nájazdy. V nich rozhodol Alex Tamáši a dva body tak ostali pod Urpínom. Do streleckej listiny sa zapísali aj Andrej Bíreš a Jakub Urbánek, za hostí skórovali Solenský a Holešinský, ktorý už ale nie je súčasťou nitrianskeho tímu. Pred niekoľkými dňami totiž zamieril do susedného Česka, kde oblieka dres extraligovej Plzne. Nitra týmto odchodom prišla o svojho najproduktívnejšieho hráča.

Informácie pre fanúšikov

Pevne veríme, že medzi našimi priaznivcami sa nájdu aj takí, ktorí pôjdu hráčov osobne podporiť do Nitry. V prípade, že vám to situácia neumožní, si budete môcť stretnutie 15. kola vychutnať aj prostredníctvom televíznych prijímačov – duel odvysiela stanica RTVS ŠPORT. Úvodné buly je na programe o 18. hodine, štúdio bude pripravené 10 minút pred začiatkom.