Druhý hrací víkend nového ročníka Tipos extraligy ponúkne fanúšikom nášho tímu skutočné čerešničky na torte. V piatok 23. septembra pricestujú pod Urpín úradujúci šampión, ktorým je bratislavský Slovan.

Po nedeľnom smolnom zápase proti Michalovciam, v ktorom sme nepremenili množstvo šancí, budú mať zverenci trénera Karhulu priestor na nápravu. Naši hokejisti sa počas celého týždňa poctivo pripravovali a radi by naštartovali novú víťaznú sériu.

Satisfakcia v „storočnicovej“ sezóne a len drobné zmeny v kádri

Belasí v sezóne 2021/2022 oslavovali 100. výročie vzniku klubu a tomuto faktu podmieňovali všetky ich ambície. V Bratislave sa vtedajšiemu manažérovi Krajčimu podarilo vyskladať káder, ktorého sila vyústila až v zisk vytúženého titulu. V Slovane razia filozofiu dlhších kontraktov než na obdobie jednej sezóny, a preto niet divu, že v kádri belasých nájdeme množstvo mien, ktoré prispeli k trofeji.

Aj napriek tomu je však v tíme trénera Pardavého niekoľko nových prírastkov. Najväčšie zmeny nastali v bránkovisku a Windsora s Petersom vystriedalo trio Hlavaj – Baroš – Coreau. Posledný menovaný v minulosti dokonca okúsil NHL, keď dlhé roky patril medzi členov organizácie Detroit Red Wings. V najprestížnejšej súťaži sveta odchytal 21 zápasov a väčšinu času strávil v nižšej AHL, kde sa mu podarilo siahnuť aj na majstrovský Calder Cup.

Okrem neho pribudli do mužstva útočníci Jakub Minárik, Liam Pecararo a Tomáš Török či obranca Carl Ackered, ktorý v sezóne 2020/2021 atakoval rekord Maioneho v počte získaných bodov obrancom.

Úvod sezóny a odložený šláger proti Košiciam

Slovanisti odohrali v aktuálnom ročníku doposiaľ iba jeden duel. V otváracom kole dokázali zvíťaziť na ľade Popradu (2:4), keď svoje strelecké schopnosti opäť potvrdil dvojgólový Marcel Haščák. Následne sa mala Pardavého družina predstaviť v šlágri 2. kola na ľade Košíc, no duel bol napokon odložený.

Vzájomné zápasy z minulej sezóny

Počas minulej sezóny sa nám proti bratislavskému tímu podarilo dvakrát triumfovať, no v oboch prípadoch až po samostatných nájazdoch. Dvakrát nám belasí „uštedrili“ pomerne vysoké porážky,

25.02.2022 HC ’05 Banská Bystrica – HC Slovan Bratislava 5:4 po s.n.
16.01.2022 HC ’05 Banská Bystrica – HC Slovan Bratislava 2:6
23.11.2021 HC Slovan Bratislava – HC ’05 Banská Bystrica 7:4
15.10.2021 HC Slovan Bratislava – HC ’05 Banská Bystrica 2:3 po s.n.

Informácie pre našich fanúšikov

Tribúny sa pre divákov otvárajú 1,5 h pred začiatkom stretnutia. Vstupenky si môžu fanúšikovia zakúpiť online alebo aj na mieste v deň zápasu, pokladňa bude otvorená 2 hodiny pred začiatkom stretnutia.

Všetky zásadné informácie nájdete v samostatnom článku NA TOMTO ODKAZE.