Ako sme už avizovali vo včerajšom týždennom preview, v utorok 11. januára vycestujeme do Nitry. Tam na nás čaká dohrávka 18. kola, ktoré sa pôvodne malo hrať ešte v novembri, no pre problémy s koronavírusom u nášho súpera došlo k preloženiu stretnutia. Pôjde len o druhé meranie síl oboch tímov v tejto sezóne.

Zatiaľ čo hráči Nitry v nedeľu pauzovali, my sme zviedli ďalší tuhý boj proti hokejistom Zvolena. Ten síce nedopadol práve v náš prospech, no vykazovali sme známky zlepšenej defenzívy, čo pred zápasom proti ofenzívne ladenej Nitre môže pomôcť.

V Nitre zvedieme súboj s aktuálne štvrtým tímom tabuľky. V ich prospech navyše hovorí fakt, že oproti konkurentom majú o 3-4 zápasy menej, napriek tomu majú po 28 vystúpeniach na konte 50 bodov. Corgoni odohrali svoje posledné stretnutie na Troch kráľov, v šlágri kola podľahli lídrovi tabuľky, bratislavskému Slovanu na vlastnom ľade po výsledku 5:7. Tento rezultát nepotešil trénera Stavjaňu, ktorý vyzýval svoj tím k nájdeniu lepšej rovnováhy medzi obranou a útokom.

Nitra patrí naozaj medzi najofenzívnejšie celky, celkovo majú na konte 105 gólov, čo činí priemer 3,75 gólu na zápas. V kádri majú aktuálne najlepšieho strelca súťaže, ktorým je Samuel Buček s 18 gólmi. K nim pridal aj 11 asistencií, vďaka čomu je na 9. mieste produktivity. V elitnej dvadsiatke majú aj Róberta Vargu s 26 bodmi (16+10) a Mareka Tvrdoňa s 25 bodmi (6+19). V ich kádri je taktiež tretí najproduktívnejší obranca súťaže Willie Raskob s 24 bodmi (5+19), čo je viac, než má ktokoľvek v našom tíme.

Po dvoch prehrách v rade nás tak čaká neľahká úloha, no proti Nitre sa nám z dlhodobého hľadiska zvykne dariť. Posledné dve vzájomné merania síl sme však nezvládli, jedno z nich prišlo ešte v závere minulej sezóne. V aktuálnom ročníku sme sa stretli proti hráčom Nitry len raz, bolo to ešte v októbrovom 7. kole, kedy sme prehrali v Nitre 2:5. Oba góly v našom drese zaznamenal Matt Mistele, za Nitru sa dvakrát presadili Buček s Holešinským a jeden gól pridal aj Jozef Baláž.

Keď sme spomínali gólový priemer Nitry, za zmienku určite stojí aj fakt, že majú najvyššie percentuálne premieňanie streleckých pokus. V efektivite streľby im patrí dokonca prvá priečka s 12,18% a pripraviť sa budeme musieť aj na štatisticky najlepšie presilové hry.

V našom kádri sa individuálne štatistiky hráčov príliš nezmenili, stále dominuje Nikita Scherbak s 21 bodmi (6+15), ktorému dlhodobo sekunduje americké duo Mitchell Fossier a Chase Berger. „Fossy“ však momentálne pauzuje pre zdravotné ťažkosti a v jednom prípade sa nezmestil na súpisku pre limity na legionárov. Spomedzi obrancov nášho tímu najviac boduje Jake Cardwell, ktorý má na konte 11 bodov (3+8). Potešiteľná je rozhodne forma brankára Evana Weningera, ktorý má po piatich odchytaných dueloch úspešnosť zákrokov 93,75%.

Aj keď nás nečaká nič jednoduché, veríme, že chlapci zapnú svoje motory a budú chcieť potešiť fanúšikov nášho tímu. Návrat malej časti priaznivcov na tribúny sa blíži, práve v piatok privítame rovnakého súpera pod Urpínom, a tak by bolo potrebné sa naladiť na tento duel už dnes. Stretnutie začína o 18:00 h a odvysiela ho TV Tipsport.