V nedeľu sme privítali hráčov Spišskej Novej Vsi na našom ľade a o dva dni je tu odveta, tentokrát však v opačnom garde. V domácom prostredí sa predstavia „rysy“, pôjde o dohrávku 12. kola.

Na stretnutie sme sa naladili presvedčivým víťazstvom, ktoré sa v nedeľu začalo rodiť postupne. Po vyše piatich minútach otváral skóre zápasu Björkung, na ďalší zásah sa čakalo do 32. minúty. Faulovaný Andrej Bíreš dostal možnosť samostatného nájazdu, ktorý rutinérsky premenil a poslal náš tím do dvojgólového vedenia. Hostia síce odpovedali gólom Nellisa ešte v prostrednej časti hry, no v treťom dejstve prišli góly Šoltésa, Troocka a Ďatelinku, čím sme si zaistili víťazstvo 5:1.

Do tretice všetko dobré?

Pre oba celky pôjde už o tretí vzájomný zápas v tejto sezóne. Tie prvé dva sa síce odohrali pod Urpínom, no dopadli v náš prospech. Okrem spomínaného nedeľného víťazstva sme zdolali „rysy“ aj v otváracom kole tejto sezóny. Vtedy sme v gólovej prestrelke uspeli po výsledku 6:5.

Podarí sa nám nájsť recept na Melicherčíka aj do tretice? Spišiaci ťahajú aktuálne trojzápasovú sériu prehier, no všetky sa zrodili na súperových klziskách. Naopak, v domácom prostredí im to „šlape“, veď až 24 z celkových 34 bodov získali práve u seba. Chuť prehry na svojom ľade neokúsili celý november, keď postupne zdolali Slovan, Nitru a aj Prešov.

Presadí sa aj dnes Troock?

Prvé dva vzájomné zápasy priniesli okrem výsledkov v náš prospech málo spoločného. Jediným hráčom, ktorý sa strelecky presadil v oboch stretnutiach, bol Kanaďan Brendan Troock. Zdá sa teda, že svoj recept na tohto súpera pozná vcelku dobre, čo môže potvrdiť aj dnes. Podarí sa mu opäť rozvlniť siet?

Informácie pre fanúšikov

Stretnutie sa odohrá na Spiši s úvodným buly o 17.30 h. Duel odvysiela prostredníctvom svojho online prenosu stávková kancelária Tipsport. Veríme, že na diaľku podporíte našich hráčov na ich ceste za prípadnými dôležitými bodmi, ktoré by nás mohli posunúť teoreticky na ôsme miesto.