Po úspešnom vstupe do novej sezóny v podobe výhre nad Spišskou Novou Vsou čaká na zverencov trénera Karhulu ďalší domáci zápas. Už v nedeľu sa predstavia pod Urpínom hokejisti Michaloviec, ktorým sa taktiež podarilo v 1. kole naplno bodovať.

Naše víťazstvo proti „rysom“ sa nerodilo ľahko. Viackrát sme museli doťahovať náskok nášho súpera, no mužstvo ukázalo nezlomnú vôľu, charakter a taktiež aj ofenzívny potenciál. Gólovo sa presadilo až päť rôznych hráčov, využili sme dve presilové hry a dva presné zásahy prišli dokonca počas oslabenia. Ukázali sa však aj nedostatky v defenzívnej činnosti, no podľa slov trénera Karhulu bude musieť prísť v tomto smere k zlepšeniu. Hráči a aj tréneri si pochvaľovali skvelú atmosféru a boli by radi keby sa niečo podobné zopakovalo aj v nedeľu.

Rošády v kádri aj na lavičke

V Michalovciach prišlo po sezóne k pomerne výraznej obmene a do mužstva prišlo až 15 nových hráčov. Z vlaňajšieho kádra ostali na Zemplíne iba Vošvrda, Macejko, Mihalik, Stripai, Žitný, Suja, Buc a Galamboš.

Medzi nové akvizície sa radia hráči ako Puliš, Bjalončík, Lapšanský, Bezúch, Matúš Paločko či dvojica útočníkov, ktorá kedysi pôsobila u nás – Vašaš a Josh Winquist. Obranné rady vystužili Cibák, Michalčin, Štajnoch a legionári Osburn s Hammondom. Veľmi zaujímavo vyzerá aj hokejový životopis Dannyho Krista, ktorý zaujal miesto v druhom útoku. Vekový priemer mužstva z Michaloviec činí približne 28 rokov.

Zmeny sa dotkli aj realizačného tímu a fínskeho trénera Valtonena nahradil Kanaďan Tom Coolen. Ten dokonca počas jednej zo sezón pôsobil ako asistent trénera pri mužstve Buffalo Sabres. Jeho asistentom je Dušan Devečka, s ktorým už v minulosti spolupracoval. Coolen sám seba prirovnal k reprezentačnému trénerovi Slovenska, ktorým je Craig Ramsay.

Príprava na novú sezónu

Michalovčania zakončili prípravu s rovnakou bilanciou ako my – teda z ôsmich duelov sa až sedemkrát radovali. Postupne si poradili s maďarskými celkami MAC Újbuda a Ferencvárošom, aby následne dvakrát po sebe zdolali poľský Krakow. Sily si zmerali aj s českým Frýdkom-Místkom, ktorý zdolali po predĺžení, no následne prišiel „výbuch“ v podobe vysokej prehry na ľade poľského Jastrzebia. V septembri prišli dve výhry na ľade Humenného a doma proti MAC Újbuda.

V úvodnom kole tesná výhra

Žreb hokejovej Tipos extraligy prisúdil Michalovčanom v 1. kole náročný duel proti Košičanom. Oceliarom sa podarilo otvoriť skóre zápasu, no Michalovčania dvomi gólmi Puliša išli v druhej tretine do vedenia. Následne ešte vyrovnal na 2:2 Slovák, no 5 minút pred koncom stretnutia rozhodol o víťazstve svojho tímu Macejko.

Informácie pre našich fanúšikov

Tribúny sa pre divákov otvárajú 1,5 h. pred začiatkom stretnutia. Vstupenky si môžu fanúšikovia zakúpiť online alebo aj na mieste v deň zápasu, pokladňa bude otvorená 2 hodiny pred začiatkom stretnutia.

Všetky zásadné informácie nájdete v samostatnom článku NA TOMTO ODKAZE.