Hráčov HC ‘05 Banská Bystrica čaká už v nedeľu 10. októbra ďalší náročný a dôležitý duel. V rámci série 22 zápasov na klziskách súperov si zmeriame sily s aktuálnym lídrom tabuľky, ktorým je po šiestich kolách Nitra.

Necelých 48 hodín po derby proti Zvolenu čaká zverencov trénera Poikonena ďalšia náročná skúška. „Barani“ sa určite budú chcieť čo najskôr vrátiť na víťaznú vlnu a prelomiť tak sériu dvoch zápasov bez výhry. Tá piatková vo Zvolene bola nešťastná, v zápase sme totiž trikrát viedli, napokon však bol z toho bod za prehru po samostatných nájazdoch.

Hráči však už smerujú svoju pozornosť na zápas proti Nitre, ktorá sa ocitla na čele extraligovej tabuľky. „Corgoni“ zažili turbulentný úvod októbra, keď podľahli doma Slovanu po divokom výsledku 5:8. Nasledoval však debakel, ktorý uštedrili Michalovciam na ich ľade a do čela išli po výhre v uplynulom kole. V domácom prostredí získali dva body za výhru po predĺžení proti Liptovskému Mikulášu.

Oporami Nitry sú v doterajšom priebehu najmä skúsení útočníci Marek Tvrdoň a Tomáš Hrnka, zdatne im sekundujú aj navrátilec Buček a dvojica Varga-Krivošík. Prvý menovaný má na svojom konte 9 bodov (1+8), našim priaznivcom dobre známy Tomáš Hrnka má na konte 8 bodov (5+3). Po 5 gólov majú na konte aj spomínaní Buček s Vargom, takže nebezpečných zakončovateľov má tréner Stavjaňa vo svojom kádri dosť.

Divoká prestrelka proti Slovanu bola jedinou prehrou Nitry v doterajšom ročníku. Dvakrát brali po dva body za výhru po predĺžení, respektíve po samostatných nájazdoch, trikrát sa tešili z výhry po riadnej hracej dobe. Oporou mužstva je určite aj brankár David Honzík, ktorý v šiestich dueloch čelil 179 strelám, z nich pustil za svoj chrbát iba 13. S úspešnosťou zákrokov 92,74% je momentálne na štvrtom mieste rebríčka brankárov s viac ako dvomi zápasmi.

Trénerský triumvirát Poikonen-Droppa-Surový sa bude spoliehať okrem iných aj na zohratú dvojicu legionárov Berger-Fossier. Obaja majú na konte po tri góly, ku ktorým Berger pridal tri asistencie, Fossier jednu. Na svoj prvý gól čaká šesťbodový Šoltés, ktorý však aj v derby proti Zvolenu mal niekoľko veľkých šancí a jeho premiérova trefa tejto sezóny tak visí vo vzduchu. Do streleckej listiny sa určite bude chcieť znovu zapísať Nikita Scherbak, ktorý proti Zvolenu vyšiel bodovo naprázdno.

V dlhodobom merítku patrí Nitra k súperom, proti ktorému sa nám zvykne dariť. V marci tohto roku skončila séria 30 zápasov v rade, počas ktorých sme proti Nitre v riadnom hracom čase neprehrali. Úctyhodnejšie vyznieva fakt, že 27 z 30 zápasov tejto série skončilo našou výhrou. Smolný zápas, ktorým táto dlhotrvajúca séria skončila, dokázala Nitra vyhrať na vlastnom ľade 3:1. Toto meranie síl bolo zároveň aj posledným vzájomným stretnutím pred nedeľným 7. kolom Tipos extraligy.

Stretnutie odvysiela aj verejnoprávna RTVS, preto vás aj touto cestou pozývame k vašim obrazovkám. Pevne veríme, že hráči vás svojou hrou potešia a spoločne sa budeme môcť radovať zo zisku cenných bodov.