Už pod vedením hlavného trénera Rudolfa Jendeka vycestujeme v piatok 14. októbra do Nových Zámkov, kde nás domáci privítajú v stretnutí 9. kola. Zámčania patria medzi najpríjemnejšie prekvapenia tejto sezóny.

Nedávne nelichotivé výsledky nášho tímu vyústili k zmenám na pozícii hlavného trénera a športového manažéra. Mužstva sa ujal doterajší asistent trénera Karhulu, Rudolf Jendek, ktorý pripravoval počas týždňa svojich zverencov na náročný piatkový duel. Pre náš web hc05.sk sa vyjadril k očakávaniam, ktoré budú kladené na hráčov: „Budem očakávať jednoduchosť, agresivitu a hlavne viac sa tlačiť do brány. Dávame málo gólov, snažíme sa zlepšiť aj presilovú hru, pretože to nás úplne tlačí a sme na tom veľmi zle. Bez gólov nám potom chýba zisk toho momentu, toho zápasu…“

Býčia sila a päť výhier v rade

Novozámčania v doterajšom priebehu sezóny potvrdzujú rolu čierneho koňa súťaže, v ich prípade čierneho býka. Patrí im totiž druhé miesto tabuľky, o skóre za vedúcim Slovanom. V ôsmich dueloch dokázali až šesťkrát triumfovať a momentálne sú na vlne piatich víťazstiev v rade. Úspešnú sériu započali ešte v septembri výhrou proti Trenčanom, aby následne zvíťazili na ľade Liptovského Mikuláša a Spišskej Novej Vsi. Pred týždňom zdolali „býky“ aj Poprad a po ňom aj Košice.

Bratia Mikúšovci a kvalita na strane legionárov

Vedenie Nových Zámkov dokázalo udržať produktívnu dvojicu Farley-Jackson a počas medzisezónneho obdobia vhodne doplnili káder. Do tímu pribudli bratia Tomáš a Juraj Mikúšovci, ku ktorým sa pridal Martin Chovan a brankár Juraj Ovečka. Základným pilierom je však český gólman Pavel Kantor, ktorý po ôsmich kolách kraľuje brankárskym štatistikám.

Novozámčania okrem toho „lovili“ v amerických vodách a k spomínanej dvojici Farley-Jackson pribudli aj ich krajania Mike Lee a Ben Johnson.

Vzájomné zápasy z minulej sezóny

O vyrovnanosti vzájomných zápasov svedčí bilancia z minulej sezóny, v rámci ktorej sme na Nové Zámky narazili celkovo štyrikrát. V poslednom vzájomnom zápase triumfovali Zámčania až po samostatných nájazdoch, dvakrát to bolo iba o gól a v jednom prípade dokázali zverenca trénera Majorossa zvíťaziť presvedčivejším výsledkom 5:2.

04.02.2022 HC ’05 Banská Bystrica – HC Nové Zámky 4:5 po s.n.
10.12.2021 HC ’05 Banská Bystrica – HC Nové Zámky 3:2
29.11.2021 HC Nové Zámky – HC ’05 Banská Bystrica 5:2
28.09.2021 HC Nové Zámky – HC ’05 Banská Bystrica 2:3

Informácie pre fanúšikov

Úvodné buly stretnutia je naplánované na 18.00 h a stretnutie odvysiela TV TIPSPORT.