Po niekoľkodňovej pauze je počas piatka 8. októbra na programe 6. kolo hokejovej Tipos extraligy. V rámci neho sa hokejisti Banskej Bystrice predstavia v neďalekom Zvolene, kde si zmerajú sily proti majstrovi uplynulej sezóny.

Fanúšikovia oboch celkov sa tak môžu tešiť na prvé tohtosezónne pohronské derby dvoch rivalov. „Barani“ budú chcieť potvrdiť dobrý vstup do sezóny, no najmä odčiniť výsledok z posledného zápasu na ľade Košíc. V ňom totiž ťahali po sérii troch výhier za kratší koniec a so ziskom 9 bodov sú aktuálne na štvrtom mieste. Stretnutie v Košiciach nebolo podľa trénera Poikonena herne až tak zlé, ako naznačuje výsledok, v hre sú však teraz body z dôležitého derby stretnutia.

Ako už bolo spomenuté, prehre v Košiciach prechádzali tri výhry v rade, pred nimi sme zakopli hneď v úvodnom kole na ľade Prešova. Znamená to, že po piatich vystúpeniach v novom ročníku máme na konte 3 výhry a 2 prehry s celkovým skóre 17:15. V tabuľke sa pred nami nachádza trojica Nitra, Slovan Bratislava a HK Poprad.

Individuálne aj naďalej dominuje americký útočník Chase Berger, ktorý má na svojom konte 6 bodov (3+3). Za ním nasleduje päťbodový, no na gól čakajúci Dávid Šoltés (0+5), štyri body má na konte Ihnačák, po tri body Fossier, Tamáši, Mistele, Breton, Crevier-Morin a aj Nikita Scherbak. Tomu na zisk troch bodov stačili prvé dve vystúpenia v našom drese. Medzi brankármi má lepšie štatistiky Matej Gajan, ktorý však odchytal iba jedno stretnutie, Filip Belányi má po štyroch stretnutiach na konte dve výhry a celkovo zastavil necelých 88% striel.

Zvolenčania zažívajú po majstrovskej sezóne rozpačitý úvod nového ročníka, čo po prehre na ľade Liptovského Mikuláša priznal aj ich tréner Peter Oremus. Aktuálne patrí nášmu rivalovi 8. priečka tabuľky so ziskom 6 bodov za dve výhry. V kádri došlo k niekoľkým zmenám a tréner Oremus nemôže v tejto sezóne rátať s hráčmi ako McPherson, Nuutinen, Kelemen, Betker, Michal Ivan či Radovan Bondra. Pod Pustý hrad však prišli legionári Cole Ully, Nick Saracino, Aaron Thow či Jérémy Roy, zmluvy predĺžili skúsení hráči Juraj Mikúš, Viedenský, Zuzin, Hraško, Kubka, Kotvan a množstvo odchovancov, ktorých dopĺňa brankár Robin Rahm.

Realizačný tím nemôže počítať zatiaľ so službami Jozefa Sládoka, Václava Stupku a najnovšie ani so skúseným Marekom Viedenským, ktorý utrpel otras mozgu a jeho štart v derby ostáva otázny. Najväčšími oporami nášho súpera tak sú Juraj Mikúš (2+5), Peter Zuzin (4+1), Radovan Puliš (1+2) a mladík Maroš Jedlička (2+2), pozor si však určite bude treba dať aj na Tomáša Töröka a obrancu Jérémyho Roya. Brankár Rahm odchytal všetky doterajšie stretnutia a zaknihoval v nich úspešnosť zákrokov na úrovni 90,38%.

Naši hokejisti by určite radi zopakovali výsledok z 31. októbra 2014, kedy sme zaznamenali jednu z najvyšších výhier na zvolenskom ľade – 7:2. Po štyri body vtedy zaznamenali Milan Kytnár (2+2) a Andrej Kudrna (1+3), tromi bodmi si konto obohatil Michal Hudec (1+2). V celkovej bilancii vzájomných zápasov, vrátane play-off stretnutí, ťaháme proti Zvolenu za kratší koniec. Náš súper z 84 meraní síl dokázal zvíťaziť v riadnom hracom čase 39-krát, našim hokejistom sa to podarilo 26-krát. Zvyšné stretnutia rozhodli až predĺženia, či samostatné nájazdy.

Stretnutie sa odohrá v piatok o 18:00 h na zvolenskom ľade, v stretnutí nastúpime opäť ako hostia, avšak veríme, že za výdatnej podpory našich priaznivcov! Zápas totiž odvysiela opäť iba Tipsport TV, navyše maximálna povolená kapacita vzhľadom na pandemické opatrenia je už podľa najnovších informácií vypredaná. Buďte pri tom s nami a podporte našich hráčov na ceste za dôležitými bodmi!