Kolotoč zápasov hokejovej Tipos extraligy pokračuje už svojím 20. kolom a pod Urpín pricestujú v piatok 25. novembra hokejisti z Nových Zámkov. Tým síce patrí v prebiehajúcom ročníku prvé miesto tabuľky, no už viackrát sa im podarilo zakopnúť proti celkom z druhej polovice tabuľky. Podobne tomu bolo i v prvom vzájomnom meraní síl, kedy sme dokázali zvíťaziť priamo na ich ľade.

Naši hokejisti vstúpia do zápasu s vedomím, že v ich poslednom vystúpení sa im podarilo naplno bodovať. Stalo sa tak ešte počas poslednej nedele, kedy sme dokázali poraziť Liptovský Mikuláš. Po dva kanadské body si pripísali až štyria naši hráči, konkrétne Tamáši, Bíreš, Výhonský a Jendek.

Premiéra pre Douga Sheddena

Stretnutie proti Novozámčanov bude ostrou premiérou pre kormidelníka Douga Sheddena, ktorý bol v pondelok 21. novembra menovaný do funkcie a vo štvrtok sa ujal svojho kormidla. Kanadského trénera čaká neľahká úloha, pod Urpín totiž pricestuje líder poradia našej súťaže. Za zmienku však stojí aj fakt, že hráči Nových Zámkov z posledných 5 vystúpení vydolovali 6 bodov, z toho až 5 na domácom ľade.

Zlomíme prekliatie?

Banskobystrická Tipsport aréna nezažila chuť výhry a pozápasové oslavy fanúšikov už poriadne dlhý čas. V domácom prostredí sa nám paradoxne darí podstatne menej a ostáva tak otázkou času, kedy zlomíme momentálne prekliatie. Na našom ľade sme totiž zvíťazili naposledy 2. októbra proti Zvolenu. Odvtedy sme podľahli dvakrát Trenčínu, ale aj Liptovskému Mikulášu, Popradu, Košiciam i Slovanu. Spomedzi všetkých celkov súťaže sme doma získali najmenej bodov, a tak verme, že angažovanie trénera Sheddena pomôže prelomiť túto negatívnu sériu.

Troock vs Johnson, Jackson a Farley

Podarí sa dnes Brendanovi Troockovi skórovať? A podarí sa našej defenzíve eliminovať americkú ofenzívnu silu nášho súpera? Branden Troock dokázal v 13 stretnutiach rozvlniť sieť za brankármi v 9 prípadoch, z toho v jednom prípade išlo o rozhodujúci samostatný nájazd.

Na druhej strane však budú stáť hráči, ktorým nechýba veľa, aby boli na čele kanadského bodovania celej súťaže. Tam sa síce usadil Marcel Haščák, no na chrbát mu dýcha dvojica Novozámčanov Farley a Jackson (obaja s 11 gólmi a 26 bodmi) a dvojciferný počet gólov má na konte aj Ben Johnson, ktorý zaznamenal 10 gólov a patrí mu 11. miesto kanadského bodovania (s 18 bodmi). V elitnej desiatke je navyše ešte aj Mike Lee, ktorý je zároveň suverénne najproduktívnejším obrancom súťaže a na konte má 20 bodov (5+15).

Informácie pre fanúšikov

Najpodstatnejšou informáciou je, že dnešný duel 20. kola začína v trochu netradičnom piatkovom čase, a to o 18.30 h. Deje sa tak z dôvodu, že stretnutie bolo zaradené TV stanicou SPORT 1 do živého vysielania.

Pre tých z vás, ktorí by ste radi zažili atmosféru tohto zápasu osobne, je k dispozícii stále niekoľko desiatok vstupeniek. Tie si môžete zakúpiť buď z pohodlia domova, prostredníctvom online predpredaja na stránke nášho FANSHOPU, prípadne tak môžete učiniť v pokladni Tipsport arény, a to dve hodiny pred začiatkom stretnutia. Chýbať nebude priamo počas zápasu tombola a tradičné prestávkové súťaže, do ktorých venovali hodnotné ceny partneri nášho klubu.