Kolotoč zápasov nového ročníka Tipos extraligy pokračuje už v piatok 30. septembra. Po prvýkrát v sezóne sa predstavíme na súperovom ľade, čeliť budeme rozbehnutému Prešovu.

V poslednom vystúpení sme dokázali na domácom klzisku zdolať Nitru, ktorá však vzdorovala až do samostatných nájazdov. Vo vyrovnanom stretnutí, plnom šancí na oboch stranách, dominovali výkony brankárov. Náš Robin Rahm pochytal až 35 z 37 striel a zlikvidoval aj všetky nájazdy nášho súpera.

Prešovská eufória

Zverenci trénera Bokroša prežívajú vydarený úvod sezóny a z dvanástich možných bodov získali doposiaľ osem. V prvom kole si Prešovčania poradili s Liptovským Mikulášom, následne sa im podarilo ukoristiť dva body na ľade Nových Zámkov za výhru po predĺžení. V 3. kole „Koňare“ viedli nad Popradom, ktorý však dokázal zápas otočiť a v poslednom kole Prešov dokázal vyhrať v Košiciach.

Prievan v kádri

Až 14 hráčov vlaňajšieho kádra našlo pôsobisko v iných tímoch. Z Prešova sa sťahovali aj opory ako Charbonneau, Zagrapan, Vas, Welychka a Čacho.

Jednou z prvých posíl nášho súpera bol brankár Eugen Rabčan, ktorý krátko obliekal aj náš dres. Z univerzity v kanadskom Saskatchewane prišla dvojica Neuls, Ballhorn, ktorých doplnili ďalší legionári Gerlach, Giles, Martin, Girduckis, Higgins.

Dres nášho súpera oblieka aj dvojica Peter Melcher a Kevin Jendroľ, ktorí sa na východ Slovenska presunuli od nás. Medzi novými hráčmi sú aj Róbert Džugan, Dávid Nátny, Ivan Thomka, Samuel Krajč a Juraj Simek.

Vzájomné zápasy z minulej sezóny

Zo štyroch stretnutí minulej sezóny dokázala družina okolo Bokroša triumfovať až v troch prípadoch. Hneď v úvodnom kole sme podľahli súperovi na ich ľade a Prešovčania zvíťazili aj v druhom domácom zápase. V decembri sme na našom ľade prehrali 0:3, čo sme však následne oplatili súperovi a v poslednom vzájomnom zápase sme zvíťazili po rovnakom výsledku.

01.03.2022 HC ’05 Banská Bystrica – HC 21 Prešov 3:0
05.12.2021 HC ’05 Banská Bystrica – HC 21 Prešov 0:3
29.10.2021 HC 21 Prešov – HC ’05 Banská Bystrica 2:1
24.09.2021 HC 21 Prešov – HC ’05 Banská Bystrica 5:4

Informácie pre fanúšikov

Úvodné buly stretnutia je naplánované na 18.00 h a stretnutie odvysiela TIPSPORT TV. Trénerskému tímu momentálne nechýba nikto okrem dlhodobo zraneného Mateja Gajana. Do tréningového procesu sa už zapojil Gilbert Gabor, no jeho štart v piatkovom zápase ostáva otázny.