V nedeľu 9. januára odohráme už tretie tohtoročné stretnutie, tentokrát sa nám do cesty postaví Zvolen. Pohronské derby je tak na programe už piatykrát v aktuálnej sezóne.

Naša tohtosezónna bilancia proti Zvolenu nie je príliš lichotivá. Zo štyroch stretnutí sme síce trikrát v riadnom hracom čase remizovali, napokon však z toho ani v jednom prípade nebola výhra. V poslednom kole prišlo navyše nečakané zakopnutie na ľade posledného Liptovského Mikuláša.

Nešťastné stretnutie sme síce hodili za hlavy, čaká nás však ďalší náročný zápas. Rytieri spod Pustého hradu v aktuálnom ročníku napĺňajú papierové predpoklady a momentálne im patrí druhá priečka. Na bratislavský Slovan síce strácajú 11 bodov, no zároveň majú pred tretími Michalovcami komfortný, sedembodový náskok. Do karát im hrá psychologický faktor úspešnosti vo vzájomných stretnutiach proti nášmu tímu.

Naši hráči už preukazovali postupné zlepšovanie formy, no porážka na ľade Liptákov prišla nevhod. Po 29 kolách tak máme na konte 35 bodov, čo nás radí na 10. miesto. Stále čakáme na desiate víťazstvo v riadnom hracom čase, pozitívne nevyznieva ani naše celkové skóre 78:96. Pred realizačným tímom tak stojí niekoľko neľahkých úloh.

Z ôsmich domácich zápasov máme 50% úspešnosť, teda 4 výhry a 4 prehry, so skóre 23:24. Určite sa však pokúsime nadviazať na posledné domáce vystúpenie proti Popradu, v ktorom hráči podali zodpovedný výkon a zvíťazili 7:3. Zároveň však tréneri budú musieť správne namixovať zloženie jednotlivých formácii a dvoch z deviatich legionárov vynechať zo zápasovej súpisky.

Pre Zvolenčanov síce pôjde o prvý tohtoročný zápas, no budú sa môcť opierať o svoje tradičné opory a pomerne stabilné zloženie formácii. Tréner Oremus vsádza na vyrovnanosť prvých troch útokov, najproduktívnejšími Zvolenčanmi nateraz ostáva trojica Mikúš, Zuzin a obranca Roy. Veľkou istotou je aj brankár Rahm, ktorý odchytal suverénne najviac minút spomedzi extraligových brankárov. V priemere inkasuje 2,8 gólu a úspešnosť zákrokov vykazuje číslo 91,76%.

Rytieri skórujú v priemere z každej desiatej strely a obvykle vyšlú na brány súperov v priemere 35 streleckých pokusov. V mnohých tímových štatistikách majú pred nami navrch, no už neraz sme v tejto sezóne dokázali, že vieme hrať proti obhajcovi trofeje vyrovnanú partiu.

Stretnutie začne už o 16.00 h a uskutoční sa za prítomnosti kamier RTVS, takže vás aj touto cestou pozývame aspoň k televíznym obrazovkám. Veríme, že chlapci budú chcieť napraviť po prehre v Liptovskom Mikuláši svoje renomé a predvedú bojovný a zodpovedný výkon so šťastnou koncovkou pre nás. Zápasovú zostavu uverejníme o 15.00 h na našich sociálnych sieťach.