Tretí novembrový týždeň uzavrieme zápasom na ľade nášho tabuľkového suseda, Liptovského Mikuláša. Stretnutie sa začne o 17. hodine a odvysielané bude prostredníctvom online prenosu spoločnosti Tipsport.

Oba celky majú za sebou náročné piatkové duely, ktoré nedopadli podľa predstáv jednotlivých realizačných tímov. Zatiaľ čo Liptáci pocítili silu košickej ocele a v Steel aréne inkasovali šesť gólov (6:1), naši hokejisti inkasovali rovnaký počet gólov od Trenčína (2:6).

Solídny úvod mesiaca pre Liptákov

Aj napriek spomínanej prehre na ľade Košíc zaznamenali Liptáci počas novembra niekoľko dobrých výsledkov, ktorými sa čiastočne oddialili od dna tabuľky. V úvode mesiaca si poradili so Spišskou Novou Vsou (4:2, doma), aby následne pomerne prekvapivo vzali dva body Novým Zámkom (1:2 sn, vonku). Po reprezentačnej pauze nadviazali na dobré výsledky výhrou po predĺžení nad Popradom (4:3 pp, doma).

V dobrom svetle sa predviedla najmä trojica legionárov Ventelä-Karsums-Kuru, ktorí svojimi výkonmi ťahali Liptákov. Lotyš Karsums patrí od úvodu súťaže k najlepším strelcom a momentálne má na konte 11 presných zásahov. Tento počin ho vyniesol na priebežné tretie miesto tabuľky strelcov.

Vzájomný zápas

Nie len v poslednom období, ale aj v prvom vzájomnom zápase oboch celkov dominovalo na ľade spomínané trio Liptákov. Mužstvo vedené trénerom Šimkom dokázalo v rámci 9. kola zvíťaziť na našom ľade, keď jediným strelcom nášho tímu bol Holenda. Na opačnej strane sa dvakrát presadil Karsums a v 57. minúte pečatil výsledok 3:1 v prospech „ešky“ obranca Ventelä.