Kolotoč zápasov najvyššej hokejovej súťaže pokračuje v posledný januárový piatok už svojím 33. kolom a naši hokejisti zavítajú do metropoly východného Slovenska. Predstavia sa totiž v košickej Steel aréne, kde na nich čakajú domáci „oceliari“ vedení Danom Cemanom.

V oboch táboroch vládne pozitívna atmosféra, zatiaľ čo Košičania naposledy uspeli v Spišskej Novej Vsi, náš tím zdolal v domácom prostredí Poprad po výhre 4:3. Medzi strelcami sa objavili Troock s Kontosom a spolu s nimi aj Šoltés a Jendek.

Umiestnenie odzrkadľujúce ambície

V Košiciach síce neodštartovali ročník ideálne, no postupnými krôčikmi sa posúvali v tabuľke vyššie a vyššie, až im aktuálne patrí 3. miesto so ziskom 66 bodov. Navyše, „oceliari“ majú aj nejaký ten zápas k dobru, a tak ich sedembodová strata na čelo tabuľky môže byť stále motivujúca.

Veľkou zbraňou Košíc sú ich presilové hry, ktoré majú momentálne najefektívnejšie v súťaži a s úspešnosťou ich využívania na úrovni 24% kraľujú tejto hernej činnosti. Rovnako dobre sa však zverencom trénera Cemana darí aj v oslabeniach, kde taktiež vynikajú a patrí im prvé miesto s úspešnosťou bránenia takmer 90%. A to sú už čísla, s ktorými v Košiciach môžu pomýšľať aj na tie najvyššie méty.

Kolísavosť výsledkov

Hoci „oceliari“ v mnohom dominujú, ani v ich tábore sa nevyhnú občas kolísavým výsledkom a inak tomu nie je ani v ostatnom období. Košice síce dokázali naposledy zvíťaziť, no predtým prehrali v Poprade a v polke januára aj na Slovane. Tieto prehry predelila domáca výhra proti Novým Zámkom. Dvakrát po sebe zvíťazili Košice naposledy na prelome rokov.

V náš prospech by tak teoreticky mohla zahrať aj veľmi pozitívna bilancia výsledkov na súperových klziskách, v rámci ktorej sme druhým najlepším celkom súťaže. Zo 16 vonkajších vystúpení máme na konte 30 bodov a viac sa u súperov podarilo získať iba Slovanu.

Dvakrát po šesť

Košičania sú ďalším súperom, ktorému máme čo vracať. Tvrdosť ich ocele sme okúsili v aktuálnom ročníku už v dvoch prípadoch. V tom prvom sme nestačili na súpera ani v domácom prostredí, a hoci sme až päťkrát rozvlnili sieť, Košice udreli šesťkrát.

Rovnaký počin si zopakovali aj v decembrovej odvete, tentokrát na ich ľade. Sieť za Robinom Rahmom napli až v šiestich prípadoch, zatiaľ čo naši hokejisti sa strelecky presadili iba raz.

Informácie pre fanúšikov

Stretnutie 33. kola, ktoré odohráme v košickej Steel Aréne, odštartuje o 17.30 h. Prostredníctvom svojich kamier odvysiela tento duel stávková kancelária TIPSPORT, prenos tak nájdete na ich webe www.tipsport.sk.

V nedeľu sa naši hokejisti predstavia v Spišskej Novej Vsi, kde ich chce podporiť aj početná skupina banskobystrických priaznivcov. Preto ak by ste sa chceli pridať, odporúčame navštíviť túto stránku na Facebooku.